Magazin

Aşık olma mevsimine girdik

Aşık olma mevsimine girdik

Cinsel istek mart ve nisan aylarında zirveye ulaşıyor, en çok bahar aylarında yeni ilişkilerin temeli atılıyor. Baharın gelmesi ve günlerin uzamasıyla hormonlar da harekete geçiyor.

Alman Wellfit dergisinin haberine göre mart ve nisan aylarında kişiler her zaman olduğundan üç kat daha fazla cinsel istek duyuyor. Bunun doğruluğunu tespit etmek için, dokuz ay sonraki, yani aralık ayındaki doğum oranlarına bakmak yeterli! 100'den fazla ülkede en çok doğum gerçekleşen ay aralık.

Wellfit dergisine göre, bahar aşklarında tanıştıktan sonraki ilk üç dakika belirleyici oluyor; kişi karşısındakini tartıyor, kendisine uygun olup olmadığını değerlendiriyor. Ve midede kelebekler uçuşmaya başlayınca tanı kesinleşiyor: Aşk! Ancak aşk zamanla azalabiliyor. Wellfit'in sorularına yanıt veren kişilerin üçte biri en fazla altı ay sonra, yani sonbaharla, soğuk ve yağmurun bastırması, havaların erkenden kararmasıyla birlikte aşktan eser kalmadığını söylüyor.
(Radikal)
Yayın tarihi: 21.03.2004
374
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.