Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Asena'dan Tatlıses'e suç duyurusu

Asena'dan Tatlıses'e suç duyurusu

Oryantal Asena, İbrahim Tatlıses hakkında "tehdit", "eğitim özgürlüğünü engellemek" ve "çalışma hürriyetini engellemek" gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Asena'nın (Onur Çakmak) avukatı Emin Vahap Şimşek, hazırladığı suç duyurusu dilekçesini savcılığa verdi.

Dilekçede, Onur Çakmak'ın bir süre birliktelik yaşadığı İbrahim Tatlıses ile iş ve sosyal ilişkilerindeki uyuşmazlık nedeniyle geçen şubat ayında ilişkisini sonlandırdığı anlatıldı.

Tatlıses'in sözleri var
Kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla Çakmak'ın 25 Ekim 2004 tarihinde basın toplantısı düzenleyerek durumu anlattığı belirtilen dilekçede, bunun ardından çeşitli televizyon kanallarındaki programlara telefonla katılan Tatlıses'in sözleri yer aldı.

'Ben bitti demeden hiçbir şey bitmez'
Dilekçede, İbrahim Tatlıses'in, "Ben istersem onu 24 saat değil, 12 saatte bulurum", "Ben bitti demeden hiçbir şey bitmez", "Böyle uzaktan basın toplantısı yapıp da 'bitti' demekle olmaz. Ben bitirmiyorum. Hadi bakalım ne olacak", "O bizim namusumuzdur" ve "O bizim kim olduğumuzu, ne yapacağımızı iyi bilir" şeklinde konuştuğu kaydedildi.

Silahlı saldırıya uğramıştı
Çakmak'ın, "daha önce yaşadığı silahı saldırı sonucunda yaralanmış ve uzun süre sakat kalmış olması, yalnız yaşaması ve bir bayan olarak güçsüz konumda bulunması nedeniyle korkusunun had safhada olduğu" anlatılan dilekçede, "Tatlıses hakkında toplumda yer alan yaygın kanaat ve toplum içindeki konumu dikkate alındığında bu korkunun arttığı" ifade edildi.

Dilekçede, "Müvekkil, sanıkla görüşmeyi kestiği günden itibaren sanığın farklı tarihlerdeki tehditleri yüzünden yaşadığı şiddetli korku nedeniyle sürekli sanıktan gizlenmek zorunda olmuş ve kaçak yaşamak zorunda kalmıştır" denildi.

Tuna olayı da var
Tatlıses ile daha önce ilişki yaşayan Derya Tuna'nın da ayrıldıktan sonra silahlı saldırıya uğradığı ve olayı gerçekleştirenin "İbrahim Tatlıses'in hayranıyım. Ona yanlış yapıldığı için vurdum. İbrahim Tatlıses beni azmettirmemiştir" dediği de yazıda anlatıldı.

Hukuk kuralları
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan avukat Şimşek, "İbrahim Tatlıses korku ve tehdit imparatorluğuna bu ülkedeki hukuk kurallarına sokaktaki insan gibi uyması gerektiğini hatırlatmak istiyoruz" dedi.

Mevkii ya da sosyal hayattaki durumu ne olursa olsun kadının erkek egemenliği altında ezildiğini söyleyen Şimşek, Onur Çakmak'ın "konunun magazinel olarak değil, toplumsal bir sorun olarak algılanmasından mutluluk duyduğunu" söyledi.
358
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.