Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Asena'dan İbo'ya "iş yaptırtmıyor" davası

Asena'dan İbo'ya "iş yaptırtmıyor" davası

Asena, geçtiğimiz gün İbrahim Tatlıses hakkında, çalışma hak ve özgürlüğünü kısıtladığı gerekçesiyle 50 bin YTL'lik tazminat davası açtı.

Ünlü oryantal, avukatı aracılığıyla Beykoz Asliye Hukuk Mahkemesi'ne verdiği dava dilekçesinde, davalı İbrahim Tatlıses'in telefonla bağlandığı canlı yayında, "Ben istersem onu 24 saat değil, 12 saatte bulurum. Ben bitti demeden hiçbir şey bitmez. Öyle uzaktan basın toplantısı yapıp bitti demekle olmaz. Ben bitirmiyorum. Hadi bakalım ne olacak. O bizim namusumuzdur. O bizim kim olduğumuzu ve ne yapacağımızı bilir" diye tehditler savurduğu anlatıldı.

Tatlıses'in insan haklarına aykırı beyanlarının töre cinayetlerini akla getirdiği kaydedilen dilekçede, "Bu feodal zihniyetle hareket eden ve karşısındaki kişinin tüm hak ve özgürlüklerini kendi kuralları ile anlatan anlayışın medeni toplumlarda yeri olmamalıdır" yorumu yapıldı.

Ayrıca onun, Asena'nın kendi imkanlarıyla kurduğu iş ilişkilerini "Aramızda 10 yıllık sözleşme var. İş yaparsanız bir milyon dolar tazminat ödersiniz" tehdidiyle bozduğu da ileri sürüldü. Asena'nın maddi anlamda ciddi olarak zor durumu düştüğü belirtilerek 30'u maddi, 20'si manevi toplam 50 bin YTL tazminat isteminde bulunuldu.

Canlı yayında ilginç sözler
Ünlü oryantalin Aso Bar'daki çerçeveli fotoğraflarını gazete kağıtlarına sarıp önceki gün canlı yayınlanan İbo Show programına getiren türkücü, ilerleyen dakikalarda bu paketleri yere attı ve şunları söyledi: "Benim yüreğimdeki anılara bile saygı duymadılar, onu bile kullanmaya çalıştılar. Benim yüreğimdeki anılara saygı duymayana ben nasıl saygı duyayım."
(Hürriyet)
322
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.