Magazin

Arzu o dönemde sağlam durdu!

Arzu o dönemde sağlam durdu!

Quality of Magazine dergisi, Tamer Karadağlı'yı 5 yaşındaki kızı Zeyno ve tutkunu olduğu Harvey Davidson motosikleti ile objektif karşısına geçirdi. Ünlü oyuncu, eğlenceli çekimin ardından iş ve özel yaşamı hakkında merak edilenleri anlattı.

Arzu o dönemde sağlam durdu!
Sizce bugün televizyondaki oyunculuk sektörü ne durumda?

Bunu değerlendirecek merci ben değilim. Kimsenin oyunculuğunu eleştirmek istemem. Televizyondaki oyunculuk tamamen ticari bir şeydir, sanatsal değeri yoktur. Ama tiyatroda sanatsal öğeler aranır, oyuculuk değerlendirilir. Sinemada da değerlendirme yapılabilir. Ben de televizyonda sanat yapmıyorum, iş yapıyorum.

Sizce herkes her rolü oynayabilir mi?

Ben bir işe başlayacaksam, onun yönetmenine, kanalına, prodüksiyonuna bakarım. Herkese başrol oynatılabileceğine inanıyorum ama herkesin lokomotif olabileceğine inanmıyorum.

Türk sinemasının durumunu nasıl görüyorsunuz?

Türk sineması kapalı bir kutu. Ya Nuri Bilge Ceylan ya da Recep İvedik var, ortası yok. Ortasında ciddi bir boşluk var. Bunun doldurulması lazım. Neticede her malın alıcısı var. "Üç Maymun"u da, "Recep İvedik"i de izlemek isteyen olacaktır. Önemli olan, alıcıyla buluşulması.

7 bölüm sürer dediler 70.bölümü çekiyoruz

"Çocuklar Duymasın", uzun bir aradan sonra ekrana döndü. Haluk artık olgun bir baba...

Bu tespit çok doğru, bunu çok söyleyen oldu. Dizi bu sefer daha gerçek, çünkü çocuklar büyüdü. Karikatüre izin vermiyoruz dizide, her şey hayat kadar gerçek. Birçok ailede yaşanan güncel olayları işliyoruz.

Anne ve babalar için çocuklar hiç büyüyemez. Annem bu yaşımda hâlâ bana "Sıkı giyin, üşütme" der mesela. Zeyno da ne kadar büyüse de benim için hep çocuk olarak kalacak. Bu dizi 25 sene bile sürebilir.

Çocukla evlenir, diziye torunlar girer falan filan. Birol Güven'in çok korkunç bir tespiti var; sekiz dizide ensest ilişki, dördünde tecavüz var. Bu ortamda "Çocuklar Duymasın" sığınılacak liman durumunda.

İnsanların ailece izleyebilecekleri dizilere ihtiyaç var. Dizinin yeniden yayınlanmasının düşünüldüğü dönemde gelen yorumlar beni şaşırttı. Bu dizinin tutmaması için her şey yapıldı. "7 bölüm sürer" dediler, 70'inci bölümü çekiyoruz neredeyse. Bir de sadece oyuncular değil, tüm ekip ekmek yiyor diziden.

Yayın tarihi: 08.07.2011
649
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.