Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Artık Türkiye'ye dönmem

Artık Türkiye'ye dönmem

Güzide Duran, artık Türkiye'ye dönmeyi düşünmüyor ve 'Nasılsa ara sıra özel defileler için buradayım' diyor.

Bu yaz Replay firmasının yüzü olan Güzide Duran, 2006 İlkbahar-Yaz sezonunda da GAP'le çalışmaya başlayacak. 8 Haziran'da Ajia Otel'de düzenlenen A La Mode partisinde Dilek Hanif kıyafetleriyle podyuma çıkan Duran, artık Türkiye'ye dönmeyi düşünmüyor ve 'Nasılsa ara sıra özel defileler için buradayım' diyor.

- Son zamanlarda en çok Matador dergisine verdiğin pozlar konuşuluyor. Teklif onlardan mı geldi, yoksa bir elemeden geçtin mi?
Çekimlerden önce eleme yapıldı. En az 100 manken katılmıştı. Ben 54'üncü sıradaydım. Çıplak poz vereceğimiz için göğüslerimi görmek istediler. Ertesi gün de arayarak beni seçtiklerini söylediler. O kadar güzel kız vardı ki, beni seçmeleri çok mutlu etti. Sonra da Dominik Cumhuriyeti'nde çekimleri yapıldı.

- Peki, neden seni seçtiler?
Egzotik bir kız istedikleri için beni seçmiş olabilirler. Orada hiçbir modacı kusursuzun peşinde değil. Moda dünyası, gerçeğe doğru gidiyor. Hayatın içinde insanları yansıtan yüzler daha kıymetli hale gelmeye başladı. Moda dünyasında tasarımcıların tasarladıkları kıyafetleri gerçek kişilerin üzerinde görmek istiyorlar. İnsanlara tasarımları ütopya gibi gösterdiğimiz zamanlar çoktan geçti. Ben kusursuz bir model değilim. Verdiğim enerji biraz daha farklıydı.

OYUNCULUK YAPARSAM AMERİKA'DA YAPARIM
- Çekimler sırasında zorlandığın anlar oldu mu?
Sadece bir pozda zorlandım. Beş katlı bir bina yüksekliğindeki ağaca çıkmamı istediler. Küçük bir vinçle beni ağaca çıkarttılar ve üç dakika boyunca asılı kalarak poz verdim.

- Seni klasik bir manken kriterlerine uymadığın için eleştirdiler. Örneğin burnunun kemerli olması, gündemi çok meşgul etmişti...
Evet çok konuşuldu. Çok düzgün bir burnum yok. Bebek gibi bir yüzüm yok ama yurtdışında modacılar bunu aramıyor. Türkiye'de bebek yüzlü, kalkık burunlu, mavi gözlü mankenleri tercih ediyorlar. Ben oraya gittiğim zaman 'Hakikaten burada çalışmam gerekiyormuş' dedim. Farklı bir simaya sahip olmamın meyvelerini yavaş yavaş topluyorum.

- Bugüne kadar reklam kampanyalarında Sarah Jessica Parker, Alec Wek gibi dünyaca ünlü isimlere yer veren GAP firması yeni yüzü olarak seni seçti...
Dünyanın en büyük ajanslarından biri olan Elite Ajans'la çalışıyorum. Dolayısıyla çok büyük işler getiriyor. Bu proje de bu işlerden bir tanesi. Ajansta çok güzel fotoğraflarım var. Zaten yetkililer de o fotoğraflara bakarak karar vermişler.

- Bundan sonraki hayatını orada mı geçireceksin?
Bu işi yapsam da yapmasam da yaşamımı orada sürdüreceğim. Türkiye'ye dönmeyi düşünmüyorum.

- Bu durum yabancı dilini de geliştirmeni sağladı, değil mi?
Evet, artık çok iyi İngilizce konuşuyorum. İspanyolca da öğrenmeye başladım.

- Artık iyi İngilizce konuşuyorsun ve kameralara da alışkınsın. Dizi veya film teklifi gelirse kabul eder misin?
Oyunculukla mankenlik çok farklı fakat his olarak aynı şeyler. Ben fotoğrafçının karşısına geçtiğim zaman poz vermiyorum. O ne istiyorsa onu yaşıyorum. Şu an öyle bir projem yok.

- Türkiye'de bildiğin gibi şarkıcılar da, mankenler de oyuncu olabiliyor. Burada böyle bir projede yer alır mısın?
Beş sene daha mankenlik yapmak istiyorum. Sağlığım el verdiği sürece devam edeceğim. Ama oyunculuğu zaman gösterir. Oyunculuk yaparsam bile Amerika'da yapmak isterim. Bu iş için orada zaman harcamak isterim, Türkiye'de değil.

Hamilelik vücudumu bozmaz
- İlker İnanoğlu ile uzun süredir berabersin. Ama magazin programlarında göremiyoruz sizi.
Dördüncü senemizi doldurduk. Şu an için bir problem yok. Beni 16-17 yaşımda da Amerika'dan çağırmışlardı. İlker'le tanışmam rastlantıydı. Benimle oraya gelmek istemesi bana cesaret verdi. Birbirimize destek olduk, çok mutluyuz. Bu yaz evleneceğiz.

- Güzide Duran artık bebek sahibi olmak istiyor mu?
En geç iki, üç sene sonra anne olmak istiyorum. Çocuğumla aramda çok fazla yaş farkı istemem.

- Peki İlker Bey çocuk istiyor mu?
Ona kalsa bugünden hazır. Ama ben şu an kendimi hazır hissetmiyorum.

- Hamilelikle birlikte vücudunun bozulma olasılığı seni korkutuyor mu?
Hamileyim diye kendimi bırakırsam tabii ki bozulabilir. Ama sporumu yapıp, sağlıklı beslenirsem böyle bir şeyle karşılaşmam herhalde.

Simidi özlüyorum
'Türkiye'ye geldiğin zaman ilk yaptığın şey ne oluyor' sorusuna Güzide Duran ilginç bir yanıt veriyor: 'Simit yemek... Oradayken bir simit yemeyi, bir de annemin yemeklerini çok özlüyorum.'
(Hürriyet / Kelebek)
440
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.