Magazin

'Artık benim de sevgilim olacak'

'Artık benim de sevgilim olacak'

Dünyada ilk kez Fransa'da yüz nakli yapılan Isabelle Dinoire yeni yüzünün kendisine yeni bir gelecek umudu vaat ettiğini söyledi.

Yeni burnu, dudakları ve çenesiyle, yeni yüzünü nasıl bulduğunu anlatan 38 yaşındaki iki çocuk annesi Dinoire, yüz naklinden iki hafta sonra, Lyon'da yattığı Edouard Herriot Hastanesi'ndeki yatağında şöyle konuştu:

'Aynada yeni yüzüme baktığımda, kendimi hemen tanıdım. Yüzümde burun ve ağız görmek garip bir duyguydu. Yeniden yüzümde bir burun ve ağız görmek beni çok heyecanlandırdı.'

Donörün yüzünü, köpeğinin parçaladığı yüzüne büyük başarıyla nakledip diken cerrahları öven Isabelle Dinoire, yeni yüzünün kendisine yeni bir gelecek umudu vaat ettiğini belirtirken, 'Herkesin yüzüme irkilerek bakmadığı, normal bir yaşam sürdürmek istiyorum. Yüz naklinden önce erkek arkadaşım olmadı ama şimdi bu konuda endişe edecek birşeyim kalmadı' dedi. Dinoire, başkasının yüzüyle, yeni umutlarla erkek arkadaş edinebileceğine artık içtenlikle inanıyor.

Aynalarla yeniden barıştı
Henüz yeni yüzüyle tebessüm etmeyi öğrenemeyen genç kadının çehresinde, 15 saat süren yüz nakli ameliyatından kalan yara izlerinin yavaş yavaş kapanmaya başladığı dikkat çekti. Ameliyattan önce, 'korkunç' yüzünden dolayı evindeki tüm aynaları kaldıran Isabelle Dinoire, halk içinde yüzünü saklamak için diş maskesi takmak zorunda kalmıştı.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 11.12.2005
428
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.