Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Arkadaşına saldıran pumayı bıçakladı

Arkadaşına saldıran pumayı bıçakladı

ABD'nin California eyaletinde, Mathias Maciejewski adlı kişi kız arkadaşını yaralayan pumayı bıçakladı.

27 yaşındaki Shannon Parker adlı kadın, Kernville'in kuzeyindeki dağlık arazide biri sevgilisi üç arkadaşıyla yürüyüş yaparken, bir ara gruptan ayrılınca dişi bir pumanın saldırısına uğradı.

Kadının çığlıklarına yetişen erkek arkadaşı Mathias Maciejewski,pumayı bıçakladı. Yetişen diğerleri de taş atarak pumayı kaçırıp, kadını kurtarmayı başardılar. Bir gözünü kaybeden, çeşitli yerlerinden yaralanan kadın, UCLA Tıp Merkezi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Olayın ardından korucular, yaralı pumanın peşine düştüler. Yarasından akan kanlardan iz süren korucular, pumayı öldürdüler.

Yetkililer, bölgede çıkan orman yangınının ardından, doğal dengenin bozulduğunu, bu nedenle vahşi hayvanların yiyecek bulmakta zorlandıkları için bu saldırının gerçekleşmiş olabileceğini belirttiler. Olay, 1890 yılından bu yana bölgede tesbit edilen 15. puma saldırısı olarak zabıtlara geçti.
(Hürriyet)
352
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.