Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Arjantinli mankenler barış için soyundu

Arjantinli mankenler barış için soyundu

Son zamanların en 'estetik' protesto gösterisi Arjantin'de gerçekleşti. Ülkenin önde gelen modelleri dünyadaki savaş ve vahşeti soyunarak protesto etti.

Dünyanın gündeminde savaş var. Savaş karşıtları her kıtada sesini yükseltiyor, barış için girişimlerde bulunuyor. Gösteriler bu kadar çok olunca biçimleri de farklı oluyor. Son zamanların en 'estetik' protesto gösterisi ise dün Arjantin'de gerçekleşti. Alışılmışın dışında bu gösteride sloganlar, çığlıklar, polis, sis bombaları yoktu. Çevrede toplananlar göstericileri büyük bir dikkat ve ilgi ile izliyordu. Çünkü onlar Arjantin'in savaşa karşı çıkan ünlü mankenleri idi.

Bedenler pankart oldu
Arjantin'in önde gelen modelleri dünyadaki savaş ve vahşeti soyunarak protesto etti. Bütün dünyaya barış mesajları veren güzel mankenler, başkent Buenos Aires parkında cesurca vücutlarını sergilemekten kaçınmadı. Yavaş yavaş soyunup çıplak bedenlerini birer pankarta dönüştürünce, savaşa karşı çıkan söylemlerine tüm medyanın ilgisini çekmeyi başarmışlardı.

Halktan büyük destek
Halkın büyük ilgisini çeken protesto eylemi, çıplak mankenleri izleyen coşkulu kalabalık tarafından alkışlarla karşılandı. Eylem nedeniyle trafik büyük ölçüde aksasa da, gösteri sona erdiğinde kimse yaşadıklarından şikayetçi görünmüyordu.
663
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.