Magazin

Arda Kural konuştu: Guguk Kuşu filmi gibiydi

Arda Kural konuştu: Guguk Kuşu filmi gibiydi

20 gün tedavi gördüğü Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nden taburcu edilen Arda Kural, annesi Gülnur ve abisi Aral Kural'la birlikte Büyükçekmece'deki evlerinde dinlenmeye çekildi. Arda Kural, yaşadıklarını Jack Nicholson'un rol aldığı unutulmaz 'Guguk Kuşu' filmine benzetti.

Arda Kural, dün annesi ve abisi ile birlikte kaldığı Büyükçekmece’deki evlerinin önünde objektife yansıdı. Ünlü oyuncu, tedavi sürecinde olup bitenleri, akıl hastası numarası yaparak güvenlik önlemleri daha az olan bir akıl hastanesine sevkedilen bir mahkumun hikayesini konu alan unutulmaz “Guguk Kuşu” filmine benzetti:

“Her şey ‘Guguk Kuşu’ filmindeki gibiydi. Benim gibi dinlenmeye gelen insanlarla bir aradaydım. Şimdi kendimi daha iyi hissediyorum”

Ünlü oyuncu, hastaneye Ömer adlı yakın arkadaşı ve annesinin ısrarları üzerine yattığını sözlerine ekledi: “Annem tedavi olmamı istiyordu, bir gün bana ‘oğlum hastaneye git’ dedi. Sonra yakın arkadaşım Ömer de beni o halde görüp tedavi olmam gerektiğini söyledi. Bu ikisi üst üste gelince kararımı verdim. Beni hastaneye Ömer götürdü zaten, gerçekten bana çok büyük iyiliği dokundu.”

Kural, iddiaların aksine şizofreni gibi ağır bir rahatsızlığının olmadığının da altını çizdi: “Benimkisi depresyonla ilgili bir konuydu, yani çok zorlu ve ağır bir hastalık değildi. Herkes kadar stres yaptım, sonunda tedavi görmeye karar verdim. Şimdi iyiyim.

Zorlu bir süreçti ama her zorlu şey gibi bu da bitti. Bir anda patladı, bir anda sona erdi. Böylesi, yani hastaneye yatmam iyi oldu, aksi halde belki de ilerde kendime zarar verecektim.”

Arda Kural, hastaneye yatmadan önce Çerkezköy’deki bir otelde kaldığı, o otelde olay çıkardığı, ayrıca rol aldığı dizi ve film setlerinde disiplinsiz davrandığı ile ilgili haberlere de yanıt verdi:

“Herkes eteğindeki taşları dökmüş bakıyorum, diyecek bir şey yok. Bu şekilde konuşmaları çok üzücü... Şöhret olmanın bedeli bu... Ben şöhrete uyum sağlayamadım, ayak uyduramadım, o yüzden de çekilmeyi tercih ediyorum. Teklifler var ama artık oyunculuğa dönmeyeceğim. Hayatı daha büyütmeden, abartmadan yaşamayı düşünüyorum. Bundan sonra bol bol seyahat edip gezeceğim.”

Arda Kural’ın abisi Aral Kural, kardeşinin psikolojisinin gayet iyi olduğunu belirtti: “Şimdi annem ve benimle birlikte kalıyor.

Arkadaşları çıkışını kutlamak için parti gibi bir şey düzenlemedi ama evden çıkıp onlarla buluşmak isterse tabii ki buluşabilir. Kardeşim kendisini gayet iyi hissediyor.”

(Hürriyet)

Yayın tarihi: 23.01.2013
1667
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.