Magazin

Arap dünyasını bölen yarışma

Arap dünyasını bölen yarışma

Arap dünyası Lübnan'dan yayın yapan bir uydu kanalının açtığı müzik yarışmasıyla çalkalanıyor.

Future TV'nin hazırladığı popüler müzik yarışması Superstar'da, Ürdünlü Diana Karzan, Suriyeli rakibesi Ruveyda Attiyeh ile finale kalınca ülkesinde adeta milli seferberlik ilan edildi. Cep telefonları ve internet aracılığıyla oylama yapılan yarışma için Ürdün devlet televiyonu dahil tüm basın ve özel şirketler seferber oldu. Pazartesi günü yarışmadan elenen Lübnanlı Melhem Zeyd'in sahneden inerken yandaşlarından Suriyeli rakibi için destek istemesi de seferberliğin dozunu artırdı.

Ürdün'ün rakip iki cep telefonu servis sağlayıcı şirketi gazetelere her gün 'Oyunuzu Karzan'a, en güzel sese verin' diye boy boy ilan vermeye kadar vardırdı. Diana Karzan'a ın resminin yanında 'Güzel bir Ürdün rüyası' yazısıyla destek aranıyor. Arap dünyasında hiçbir Ürdünlü şarkıcının bu kadar parlamadığına dikkat çekilirken, bir Ürdünlü "Diana için oy vermek milli bir görev oldu. O birinciliği hak ediyor" diye konuştu.
(Radikal)
Yayın tarihi: 16.08.2003
528
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.