Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

'Anti-TV gerillaları'ndan eylem hazırlığı

'Anti-TV gerillaları'ndan eylem hazırlığı

İngiltere'de kendilerine "anti-TV gerillaları" adını veren grup, tüm televizyonları kapatabilen bir uzaktan kumanda ile eyleme geçmeye hazırlanıyor.

İngiltere'de halkın zamanının büyük bölümünü televizyon karşısında geçirmesine karşı çıkan ve kendilerine "anti-TV gerillaları" adını veren grup, hemen hemen bütün televizyonları kapatabilen bir uzaktan kumanda ile eyleme geçmeye hazırlanıyor.

Anahtar büyüklüğünde cihaz
Halkı, televizyonun "karşı konulmaz pençesinden kurtarmayı" amaçladığını vurgulayan "anti-TV gerillaları", yeni geliştirilen TV-B-Gone adlı uzaktan kumanda cihazı ile özellikle kamuya açık yerlerde çalışır halde televizyon bırakmamayı hedefliyor. Bir anahtarlık büyüklüğündeki cihazın, televizyonların büyük bölümünü 13 metre mesafeden kapatabildiği belirtiliyor.

Hedef eğlence mekanları
Eylem, 11 yıl önce televizyonun halkın üzerindeki etkisini azaltmak amacıyla ABD'de başlatılan "televizyonu kapat" haftasında yapılacak. "Anti-TV gerillaları", özellikle televizyon bulunan restoran, bar ve pub gibi yerlerdeki televizyonları kapatmayı planlıyor.
Yayın tarihi: 25.04.2005
418
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.