Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Antarktika'ya kalifiye tesisatçılar aranıyor

Antarktika'ya kalifiye tesisatçılar aranıyor

Antarktika'da bilimsel araştırmalar yapan The British Antarctic Survey kuruluşu, musluk ve su borularının donmasından dolayı, merkezde çalışacak tesisatçılar arıyor.

The British Antarctic Survey, Antarktika'daki merkezlerinde ve bilimsel araştırmalar yapan gemilerde çalışmak üzere tesisatçılar arıyor. Ozon tabakasının delinmesi ve yerkürenin sürekli ısınmasını dünya gündemine getiren grup, 18 ay boyunca Güney Kutbu'na çok yakın bir yerde, -50 derece soğukta çalışmak üzere, işinin ehli 15 tesisatı aramaya başladı bile.

Tesisatçılara yıllık 30.000 dolar verilecek, ancak ek işlerle birlikte bir tesisatçı yılda yaklaşık 80.000 dolar kazanabilecek. Antarktika'da hiçbir harcama yapamayacağı için de parasının tamamı cebinde kalacak.

The British Antarctic Survey, Antarktika'nın manzarasının ve ortamının tesisatçıları Antarktika'ya getirmek konusunda etkili olacağını düşünüyorlar. Yetkililerden Athena Dinar, "O kadar uzak bir yer ki, insana dünyada ne kadar çaresiz olduğunu hissettiriyor" diyor. "Ne bir ses var ne de etrafta gezinen birileri. Gözyaşlarınızı tutamıyorsunuz."
529
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.