Magazin

Annie ödüllerini 'The Incredibles' topladı

Annie ödüllerini 'The Incredibles' topladı

Annie ödüllerini 'en iyi animasyon', 'en iyi yönetmen' ve 'en iyi seslendirme' dalında 'The Incredibles' isimli animasyon film kazandı.

Uluslararası Animasyon Film Cemiyeti tarafından verilen ve 'çizgi ve animasyon film Oscarları' olarak bilinen Annie ödüllerinin sahipleri belli oldu.

'En iyi yönetmen ödülü', 'The Incredibles'ın (İnanılmaz Aile) yönetmeni Edna Mode'a, 'en iyi seslendirme ödülü' de filmdeki bir kahramanı seslendiren Brad Bird'e verildi. 'The Incredibles', senaryo, yapım tasarımı ve Michael Giacchino'nun bestelediği müzikle de ödül aldı.

Oscar'a da aday
'The Incredibles', 27 Şubat'ta dağıtılacak Oscar ödülleri için de 'en iyi animasyon filmi' dalında aday gösterilmişti.

Diğer ödül sahipleri
Törende, çocuk kanalı Nickelodeon'da yayınlanan SpongeBob SquarePants, 'en iyi animasyon televizyon yapımı' dalında, Fox TV'de yayınlanan 'King of the Hill' isimli animasyon yapımda 'Luane' karakterini seslendiren Brittany Murphy de, 'en iyi seslendirme' dalında ödül aldı.

Töreni Tom Kenny sundu
ABD'nin California eyaletindeki Glendale şehrinde bulunan Alex Tiyatrosu'nda düzenlenen ödül törenini 'SpongeBob SquarePants'in seslendiricisi Tom Kenny sundu.
Yayın tarihi: 01.02.2005
511
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.