Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Annenize sakın bunları söylemeyin

Annenize sakın bunları söylemeyin

Diyelim ki annenizle çok iyi anlaşıyorsunuz. Onunla samimi iki arkadaş gibisiniz. Birbirinizden gizliniz saklınız yok...

Ama siz yine de onunla aranızın açılmasını istemiyorsanız, aşağıda sıralayacağımız sözleri ağzınıza almayın. Söylerseniz ne mi olur? Psikologlara göre annenizi hem üzersiniz, hem kızdırırsınız, hem de onun arkadaşlığından yoksun kalırsınız!

Erkek arkadaşımla barda tanıştım
Annenizin huzurunu kaçırmak ve size olan güvenini sarsmak için bundan daha etkileyici bir açıklama olamaz! Kadıncağız, delikanlının yüzünü görmeden, kimin nesi olduğunu öğrenmeden, onun size uygun olmadığını düşünecek. Flört ettiğiniz delikanlıyla nerede tanıştığınızı annenize açıklamazsanız, evde savaş çıkmaz!

10 yaşımdayken babamın yan komşumuza sarıldığını görmüştüm
Geçmişte yaşanmış olaylar, geçmişte kalmalı. Durup dururken annenizin yüreğine şüphe tohumları ekmenizin kimseye yararı yok. Babanızın komşu teyzeye neden yakınlık gösterdiğini bilmediğinize ve aradan yıllar geçmiş olduğuna göre bu konuyu gündeme getirmeniz yanlış. Çocuklukta tanık olduğunuz olayları uluorta açıklamanız herkesi üzer.

Birikmiş paranı saçma bir seyahat için harcaman doğru değil
Bir anneye en söylenmemesi gereken sözler bunlardır. Onun maddi imkanlarına hükmetmeye kalkışmanız, yanlış anlaşılacaktır. Anneniz, sizin miras derdine düştüğünüzü düşünebilir. Yıllar yılı arkadaş ilişkisi sürdürdüğünüz annenizin size yabancılaşması bu durumda kaçınılmazdır!

Uyguladığın diyet işe yaramıyor, bu yaşta incelme sevdasından vazgeç
İlk gençlik yıllarınızda kilo vermeye çalışırken annenizin yaptığı uyarılar size bunları söyletmiş olmasın! Yoksa ondan intikam mı alıyorsunuz? Anneleri en çok kızdıran sözler, 'bu yaşta' ile başlayan ve eleştiri niteliğinde olanlardır. Her yaşta kadının güzel ve bakımlı olmaya hakkı vardır. Böyle konuşarak onu karşınıza almayın.

Artık anne olmak istiyorum
Siz bunları söyler söylemez, anneniz harekete geçip tüm eşe dosta müjdeyi verecektir. Daha hamile kalmadan, anneniz bebeğin kız mı erkek mi olacağını merak etmeye başlar. Durup dururken başınıza büyük bir dert açmış olursunuz!

Kayınvalidem çok güzel pişiriyor
Sakın eşinizin annesinin, bazı konularda kendi annenizden daha üstün olduğunu söylemeye kalkışmayın. Dünürler ne kadar iyi geçinirlerse geçinsinler, birbirleriyle gizli bir rekabet içindedirler. Anneniz, bu durumu asla kabullenemez. Kayınvalidenizin meziyetlerini bir bir annenize sıralamanıza hiç gerek yok.
(Hürriyet/Kelebek)
327
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.