Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Anne, bak ben de soyundum!

Anne, bak ben de soyundum!

Adı Sonja Moussa. Sinemanın efsanevi güzellerinden Nastassia Kinski'nin kızı. Güzellikte annesini aratmıyor.

Tempo dergisi bu haftaki sayısında Sonja Moussa'yı sayfalarına taşıdı. Sonja, şöhret basamaklarını tırmanmaya , moda dünyasından başlıyor. Hedefi, tıpkı dedesi Klaus Kinski ve annesi Nastassia gibi beyazperdede star olmak Ailesinde ünlü olmayan neredeyse kimse yok.

Dedesi Klaus Kinski
Dedesi, Hollywood'da bir dönem oyunculuğu kadar eşlerine uyguladığı şiddetle de konuşulan Klaus Kinski.

Annesi Nastassia Kinski
Annesi, setlere ilk adımını 13 yaşında atan, Roman Polanski'nin 'Lolita sevgilisi' olarak adını duyuran ve çocuksu seksapeliyle milyonlarca erkeğin düşlerine giren Nastassia Kinski.

Babası İbrahim Moussa
Babası, Mısırlı film yapımcısı . Annesinin ikinci eşi müzik dünyasının devlerinden Quincy Jones.

Şöhrete ilk adım
Böyle bir ailede büyüyüp de sahne ışıklarından uzak kalmak herhalde olmazdı. Melez güzeli Sonja da kalamadı. Ve işe moda dünyasından başlayarak, şöhrete doğru ilk adımını attı.

1986 doğumlu
2 Mart 1986 Cenevre doğumlu Sonja basamakları yavaş yavaş tırmanmakta kararlı. Şimdilik fotomodellik ve mankenlikle yetiniyor (Tommy Hilfiger'in gözdesi olduğunu belirtelim). Sonraki hedefi sinema. Ama eğitimini aldıktan sonra. "İçgüdü yeterli değil. En azından ben öyle düşünüyorum'' diyor.

Scorsese ile film çekmeyi çok istiyor. Ama en büyük düşü annesi gibi olmak. "Panterin Öpücüğü", ya da "Paris", "Texas" filmlerini hatırlıyor musunuz? Annem olağanüstüydü."

"Olağanüstü annesi'' Sonja'nın menajeri. Kızına gelen iş tekliflerini o değerlendiriyor. Bu olur, bu olmaz... Gençliğinde yaptığı hataları kızının da düşmemesi için özel yaşamında katı bir disiplin uyguluyor. Kızına koyduğu yasaklardan biri de dedesi Klaus Kinski'nin filmleri. Sonja, bu konuda annesinin sözünden bir kez çıkmış. En yakın arkadaşı Sean Lennon'la (John Lennon'un oğlu) bir kaçamak yapıp dedesinin rol aldığı 'Nosferatu'yu izlemiş. Dedesinin oyunculuğu ile ilgili yorumu, "Bu kadar kahredici yoğunlukta bir adam olabilir mi?'' oluyor.

Resim yapmaktan hoşlanıyor
Akşamları çoğunlukla evde, üvey babası, annesi ve kardeşleriyle birlikte geçiren Sonja, boş vakitlerini resim yaparak değerlendiriyor. Los Angeles'ta bir sergi açmış. Sergi konusunda Quincy Jones ve dostlarının yardımı olmuş tabii ama, resim yeteneğini de es geçmemek lazım. Kendince en güzel tablosu da, annesini, tıpkı "Bir Gün Süren Düş" filmindeki gibi martini bardağında resmettiği tablo.
(Milliyet)
1489
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.