Magazin

Anna'nın kızının babası belli oldu

Anna'nın kızının babası belli oldu

Gizemli bir biçimde ölen eski Playboy güzeli Anna Nicole Smith'in 6 aylık kızının babasının, eski erkek arkadaşı Larry Birkhead olduğu belirlendi.

DNA testlerinin, Dannielynn'in babasının Larry Birkhead olduğunu gösterdiği belirtildi.

DNA örneklerini inceleyen genetik kanıt uzmanı Dr. Michael Baird, açılan velayet davasının kapalı yapılan duruşmasından çıktıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, "Esas itibariyle, kendisi (Birkhead) çocuğun biyolojik babasıdır" dedi.

Karara çok sevinen Birkhead ise "Bebeğim, çok kısa bir süre içinde evine gelecek" diye konuştu.

Birkhead'in yanısıra, doğum kayıtlarında çocuğun babası olarak görünen, Smith'in ölmeden önce birlikte yaşadığı avukatı Howard K. Stern ve Zsa Zsa Gabor'un eski eşi Alman prensi Frederic von Anhalt da, Dannielynn'in babası olduklarını iddia ediyorlardı.

Duruşmada çocuğun velayetinin kime verileceği ise kararlaştırılmadı. Ancak Stern, Birkhead'in, çocuğun velayetini almasına karşı çıkmayacağını söyledi.

Fotoğrafçı olan Birkhead, Smith ölmeden önce de çocuğun velayetini almak için dava açmıştı.

Smith'in annesi Virgie Arthur ise duruşmadan sonra yaptığı açıklamada, "Dannielynn'in gerçek babasının kim olduğunu bilecek olmasından dolayı mutluyum" dedi.

Ancak Arthur'un avukatı, müvekkilinin cuma günü yapılacak duruşmada çocuğun ortak vasisi olmak isteyeceğini bildirdi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 11.04.2007
619
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.