Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Anna Babkova demek, soyunmak demek değil

Anna Babkova demek, soyunmak demek değil

"Son Osmanlı-Yandım Ali"nin oyuncularından Anna Babkova, filmde Kenan İmirzalıoğlu ile rol aldığı sevişme sahnesinin çok ön plana çıkmasından rahatsız...

Babkova "Üstelik bu filmden herhangi bir ücret almadım. Sadece tanınmak amacıyla rolü kabul ettim. Bunca şeye rağmen yalnızca bu sahneyle anılmak beni çok üzüyor" diyor.

"Son Osmanlı-Yandım Ali"den sonra size gelen oyunculuk teklifleri arttı mı?
Evet arttı, ama beğenmediğim için kabul etmedim.

Beğenmeme nedeniniz neydi?
Her işi almaya ihtiyacım yok. Kariyer planlarım var. O doğrultuda hareket ediyorum. Film kaliteli olmalı... Konu ve oyuncular önemli. Bana nasıl bir rol verileceğine bakacağım. Bana "Sadece başrolde mi oynarsın" diye soruyorlar. Hayır, küçük bir rolde de oynayabilirim. Yeter ki renkli ve önemli bir rol olsun!

Kenan İmirzalıoğlu'yla olan sevişme sahneniz çok konuşuldu. Bu sizi rahatsız etti mi?
İnsanlar konuşur durur. Ben buna engel olamam ki! Tabii ki filmin en önemli sahnesi o sahne değildi. Üstelik bu filmden herhangi bir ücret almadım. Sadece tanınmak amacıyla rolü kabul ettim. İnsanların o sahnenin üzerinde bu kadar durması beni çok üzdü.

O sahnenin bu kadar ses getireceğini tahmin etmiş miydiniz?
Hayır. Ben sadece çok zorlanacağımı tahmin etmiştim. Sette o kadar insanın içinde çıplak kalmak zor geliyordu bana. "O sahneye dört gün kaldı, üç gün kaldı" diye korku ve heyecan içinde günleri saydım. Çekim günü geldiğinde de "Olmadı baştan" diye altı kez çekildi aynı sahne.

Madem bu kadar rahatsızlık verdi, "Hayır" deme şansınız yok muydu?
"Bunu yapmayacağım" demek kapris olurdu.
Yayın tarihi: 13.02.2007
1329
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.