Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Ankaralılar'ın içi rahat etti: Su sağlıklı

Ankaralılar'ın içi rahat etti: Su sağlıklı

ASKİ laboratuvarlarında yapılan kimyasal ve bakteriyolojik su analizlerinde, başkentin içme suyu temiz ve güvenli çıktı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, içme suyu şebekesinin çeşitli noktalarından alınan su numuneleri, ASKİ Genel Müdürlüğü ve Ankara İl Sağlık Müdürlüğü'nce ortaklaşa yürütülen çalışma kapsamında incelendi. ASKİ Merkez laboratuvarlarında, 605 nokta ile İvedik, Bayındır ve Pursaklar arıtma tesisleri çıkışından alınan su numunelerinde yapılan 263'ü kimyasal, 545'i bakteriyolojik kontrol sonucunda, Ankara'nın içme suyunun sağlıklı olduğu belirlendi. Açıklamaya göre, ASKİ Genel Müdürlüğü Arıtma Tesisleri Daire Başkanlığı'na bağlı Su Kalite Kontrol Şube Müdürlüğü laboratuvarlarında yapılan analizlerde içme suyu, Türk Standartları, Avrupa Birliği Standartları (EEC) ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) standartlarına uygun çıktı.
327
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.