Magazin

Ankara Uluslararası Caz Festivali başladı

Ankara Uluslararası Caz Festivali başladı

Ankara Caz Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen "Ankara Uluslararası Caz Festivali" ODTÜ Kongre ve Kültür Merkezi´nde başladı.

Bir çok ülke ve farklı kültürden caza gönül vermiş müzisyenleri Ankara'da biraraya getiren festivalin açılışında konuşan Ankara Caz Derneği Başkanı Lütfü Varol, başkentin kültür ve sanat hayatına önemli bir festivali kazandırmaktan kıvanç duyduklarını belirterek, Ankara´nın daha iyi etkinliklere layık olduğuna inanan kuruluşların festivale sahip çıkarak sponsor olduğunu kaydetti. "Hava Kuvvetleri Komutanlığı Caz Orkestrası"nın konseriyle başlayan festival kapsamında, dünyaca ünlü yerli ve yabancı caz ustaları verecekleri konserlerle sanatseverlere cazla dolu bir hafta yaşatacak. Çeşitli caz konserlerinin yanı sıra atölye çalışmaları, söyleşi veseminerlerin de yer alacağı festival, ODTÜ Kongre ve Kültür Merkezi, Bilkent ve Hacettepe üniversitelerinde gerçekleştirilecek.

Jay Leonhart da katılıyor
Caz dünyasının ünlü ismi Jay Leonhart ve Charlie Haden´ın yer aldığı festivale, Gianni Lenoci Trio, İzaline Calister, Fathy Salama, Baptiste Trotignon, Christof Lauer, Jens Thomas, Joe Cohn, Ted Rosenthal gibi isimler de katılıyor. Festivalde, Kamil Erdem Group, DEM, Kaçkar İllusion, Habbecik cazgruplarının yanı sıra, dünyaca ünlü Türk sanatçı Kerem Görsev de yer alıyor. Festival 16 kasımda sona erecek.
Yayın tarihi: 07.11.2003
306
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.