Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Angelina-Brad çiftine hayranız!

Angelina-Brad çiftine hayranız!

Yrd. Doç. Dr. Mehmet Bekerecioğlu, kendilerine gelen hastalar arasında erkeklerin Brad Pitt'in burnunu, kadınların ise Angeline Jolie'nin dudaklarını istediğini söyledi.

Angelina'nın eşsiz fotoları sağda

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Bekerecioğlu, estetik ameliyatların toplam plastik cerrahi ameliyatlarının yaklaşık yüzde 10'nu oluşturduğunu, estetik ameliyatların özellikle belli yaşlardan sonra artış gösterdiğini belirtti.

Güneydoğu'da yaygınlaşıyor
Bölgede en sık burun estetiği, ayrıca karın germe ve meme küçültme istekleri ile de sıkça karşılaştıklarını belirten Bekerecioğlu, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Adıyaman, Kilis, Diyarbakır, Mardin, Şırnak gibi çevre illerden ve özellikle doğu illerinden gelen hastaların çoğunun burun ve meme estetiği olmak istediğini bildirdi.

Brad'in burnu Angelina'nın dudağı
Estetik ameliyat olmak için başvuruda bulunan hastaların dörtte birini erkeklerin oluşturduğunu anlatan Bekerecioğlu, "Erkekler daha çok burun ve kulak bölgelerinden ameliyat olmak istiyor. Özellikle Brad Pitt'in burnunu tercih ediyorlar. Kadınlar ise daha çok Angelina Jolie'nin dudaklarını yaptırmak istiyor" dedi.

Bekerecioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Erkeklerde burun estetiği açık fark önde. Erkeklerde ayrıca kulak estetiği de talepler arasında. Kadınlar arasında burun, meme ve karın estetiği ilk sıralarda yer alıyor.

Meşhur birilerine benzemek isteyenlerin çoğunluğu kadınlardan oluşuyor. Benzemek istedikleri kişi, döneme göre değişiyor. Bazen ellerinde fotoğraf ile gelip 'ben tamamen şu meşhur kişiye benzemek istiyorum' diyenlerin yanında sadece belli bir bölgesini benzetmek isteyenlerle de karşılaşıyoruz".

Evliliği kurtarmak için...
Kadınların güzel görünmenin yanı sıra evliliklerini kurtarmak için de estetik ameliyat olmayı istediklerini belirten Bekerecioğlu, bu kadınların özellikle göğüs ve karın bölgelerindeki sarkmaları düzelttirmek için başvurduklarını söyledi.

Ameliyatın ardından birçok kadının "evliliğimi kurtardınız" diyerek teşekkür ettiğini belirten Bekerecioğlu, bu tür ameliyatlarda neredeyse yüzde yüz başarı elde ettiklerini, hastalarının memnun kalmasının kendilerini de mutlu ettiğini ifade etti.

"Bazı genç kızlar da burun estetiğinin ardından talipleri artarak evlenebiliyor. Bunlar da bize teşekkür etmek için geliyor" diyen Mehmet Bekerecioğlu, fiziğindeki herhangi bir problemden dolayı mutsuz olan insanların estetik operasyonların ardından tekrar hayata bağlandığını sözlerine ekledi.
Yayın tarihi: 10.09.2006
411
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.