Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Amerikan TV'lerinde seks patlaması

Amerikan TV'lerinde seks patlaması

Amerikan televizyonlarındaki dizilerde seks sahneleri oranı yüzde 75.

Amerikan televizyonlarında yayınlanan ve halk arasında "soap opera" olarak adlandırılan dizilerle eğlence programlarındaki seks sahneleri oranının yüzde 75 olduğu belirlendi. İki yıl önce yapılan araştırmada ise seks oranı yüzde 66 çıkmıştı.

Araştırmayı yapan Kaiser Vakfı yetkilileri, bu yıl saptanan seks sahneleri oranının, televizyon programlarında şimdiye kadar görülen en yüksek oran olduğunu belirtti.

ABC televizyonunun sözcüsü, henüz araştırmanın tamamını inceleme fırsatı bulamamakla birlikte kendilerinin eğlence programlarında en yüksek standardı tutturmaya özen gösterdiklerini söyledi.

Araştırmaya göre, dizilerin her beş bölümünden dördünde mutlaka seksle ilgili bir kısım bulunuyor. Gençlere yönelik dizilerde bu oranın yüzde 30, genel programlarda ise yüzde 10 olduğu belirtildi.

California Devlet Üniversitesi öğretim üyelerinden medya psikolojisi profesörü Stuart Fischoff, sekse yer veren programların aynı zamanda öğretici nitelik taşıması gerektiğini belirterek "İnsanlar nasıl arabada emniyet kemeri takmayı öğrendilerse, bu programlar sayesinde de prezervatif kullanmayı öğrenebilirler" dedi.
Yayın tarihi: 08.02.2001
597
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.