Magazin

Amerikalıları TV'de şoke eden görüntü

Amerikalıları TV'de şoke eden görüntü

Janet Jackson'ın göğüs açma skandalından sonra şimdi de ABC televizyonunda Nicolette Sheridan'ın havlu düşürme skandalı yaşandı.

ABD şimdi de ünlü dizi yıldızı Nicolette Sheridan'ın çıplaklık skandalıyla çalkalanıyor. Sheridan, ABC TV'nin 'Pazartesi Gecesi Futbolu' programında, sadece beyaz bir havlu ile soyunma odasına girdikten sonra bir anda havlusunu yere attı ve Philadelphia Eagles takımının yıldızı Terrell Owens'in kollarına atladı.

ABC topa tutuldu
İzleyiciler, dizi yıldızı Sheridan'ın çıplak bedenini arkadan gördüler. Bu olay aniden bir numaralı haber haline gelirken, ABC ve ABD'nin RTÜK'ü olan FCC'ye şikayetler yağmaya başladı. FCC Başkanı Michael Powell, ABC TV'yi ve sahibi Walt Disney Şirketi'ni şiddetle eleştirdi. Powell, 'Merak ediyorum, Walt Disney bundan gurur mu duyuyor?' dedi. Powell, TV firmalarının bu tür müstehcenliği finansal kazanç amacıyla kullandığını da kaydetti.

Soruşturma açılacak
FCC, Sheridan olayı ile ilgili soruşturma başlatacak. ABC TV bir açıklama yaparak özür diledi ve soyunma odası sahnesinin uygun olmadığını kabul etti. Janet Jackson'ın göğsünün açılması, CBS'in yayını sırasında, 90 milyon TV seyircisinin önünde şarkıcı Justin Timberlake'ın elbise kopçasını koparmasıyla yaşanmıştı. FCC CBS'e, 550 bin dolar ceza vermişti. Uzmanlar, maç izleyici sayılarındaki düşüşün, TV'leri bu tür şok edici hareketlere yönlendirdiğini belirtiyorlar.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 19.11.2004
456
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.