Magazin

'Altın'ı suda yakaladık

'Altın'ı suda yakaladık

Türkiye'yi yurtdışında ilk kez temsil eden Türkiye Sualtı Fotoğraf Milli Takımı'ndan Alptekin Baloğlu "Balık" kategorisinde çektiği fotoğraf ile 10. Dünya Sualtı Fotoğraf Şampiyonası'ndan altın madalya kazandı.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu bünyesinde bu yıl kurulan Sualtı Fotoğraf Milli Takımı, Tepe Nautilus'un sponsorluğunda ilk kez Dünya Sualtı Fotoğraf Şampiyonası'na katıldı.

Balık kategorisinde altın
İspanya'nın Barcelona şehrine bir saat uzaklıkta bulunan Estartit kasabasında düzenlenen ve Dünya Sualtı Sporları Federasyonu (CMAS) tarafından 20 yıldır düzenlenen şampiyonada, ülkemizi Milli takım kaptanı Alptekin Baloğlu ve yardımcısı Birkan Babakol temsil etti. Sporcularımız, şampiyona kategorilerinden biri olan balık fotoğraflama kategorisinde 48 ülkenin sporcularını geride bırakarak altın madalya almaya hak kazandı.

Şampiyona nasıl gerçekleştiriliyor
Şampiyonada aynı anda suya giren yarışmacılar, 90 dakika boyunca fotoğraf çekiyor. 5 kategori üzerinden yapılan değerlendirme için yarışmacıların her kategoriye seçtikleri 1 fotoğraf ile katılma hakkı bulunuyor. Kategoriler ise şöyle;

 • 1-Balık: Her cins balığın estetik fotoğrafı,

 • 2-Makro canlı: Balıkların dışında, yengeç, karides, mercan gibi her türlü sualtı canlıları,

 • 3-Modelli geniş açı: Sualtı ortamının güzelliği içinde bir dalıcının da model olarak kullanıldığı geniş açı fotoğrafı.
 • Yayın tarihi: 22.09.2005
  429
  dahafazlası
  YORUMLAR
  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.