Magazin

Altın yılını yaşıyor

Altın yılını yaşıyor

"The Constant Gardener" filmindeki rolüyle Altın Küre ve Oscar kazanan Rachel Weisz kendi deyimiyle altın yılını yaşıyor.

Psikolog bir anne ve bilim adamı bir babanın kızı olan Rachel Weisz, oyuncu olmaya küçük yaşta karar verdi. Weisz, genç kızlık döneminde mankenlik ajanslarının dikkatini çekti ve 14 yaşında mankenlik yapmaya başladı.

Ancak çok başarılı bir öğrenci olan Weisz'in anne ve babası, kızlarının eğitimini yarıda bırakmasına karşı çıktı. Rachel Weisz, ailesinin bu kararına saygı gösterdi ve mankenlik kariyerini devam ettirirken, Cambridge Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitirdi.

ANNE OLACAK
Üniversite yıllarında okuldaki arkadaşlarıyla tiyatro topluluğu kuran Rachel Weisz, Hugh Grant'in başrolde olduğu "About a Boy" filmiyle dikkatleri çekti. Bu film sonrası birkaç başarılı yapımda rol alsa da, Rachel Weisz asıl çıkışını bu sene yaptı.

"The Constant Gardener" filmi, İngiliz oyuncunun adını geniş kitlelere duyurmasını sağladı. Rachel Weisz, bu filmdeki rolüyle En İyi Yardımcı Oyuncu dalında Altın Küre ve Oscar ödülü kazanarak büyük bir başarıya imza attı ve altın yılını yaşadığını söyledi. Oyuncu, bu başarısının yanı sıra farklı bir heyecan daha yaşıyor şimdilerde. Yönetmen Darren Aronofsky'le nişanlı olan Weisz, bir buçuk ay sonra anne olacak.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 28.03.2006
366
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.