Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Altın Portakal'a Cannes modeli

Altın Portakal'a Cannes modeli

Türkiye'nin en uzun soluklu film festivali olan 41'inci Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin hazırlıkları devam ediyor.

Festivalin açılış ve kapanış gecesi, Antalya'nın tarihi parklarından Karaalioğlu2nda yapılacak. Altın Portakal'ın açılış ve kapanışı Cannes gibi olacak.

Bu yıl ilk kez uluslararası boyuta taşınan Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin açılış ve kapanış seremonileri, çok farklı bir biçimde hazırlanıyor. 3-10 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan festivali organize eden Antalya Kültür ve Sanat Vakfı (AKSAV) Başkan Yardımcısı Göksel Kumsal, açılış ve kapanışın Karaalioğlu Parkı'nda yapılacağını belirtti. Kumsal, şu bilgiyi verdi:

"1960'lı yıllarda en hareketli günlerini yaşayan kentin kalbi konumundaki Karaalioğlu Parkı da festival coşkusuna bürünecek. Park ortasında bulunan kısma sahne yapılacak. Park girişinden bu alana kadar olan 300 metrelik yola kırmızı halı döşenecek ve sanatçılar oradan geçecek.

Bu yıl uluslararası boyuta taşıdığımız festivale, Cannes'daki gibi açılış ve kapanış gecesi yapacağız. Bu organizasyonu yapmak için Azra Akın'lı Türkiye tanıtım filmiyle başarı sağlayan DDF şirketi ile anlaştık. Yol, ışık ve kumaşlarla prestij yolu haline getirilecek".

40 yılın filmi
Parkın girişinden sahneye kadar olan yol boyunca 40 sinevizyon ekranı kuracaklarını belirten Kumsal, "41'inci yıl olması nedeniyle 300 metrelik yolun sağ ve sol şeritine sinevizyon ekranları kuracağız. Bu ekranlarda 40 yılın filmlerinin jenerikleri ve katılan sanatçılarımızı halkımız izleyebilecek. Zaman tünelinden geçen katılımcılar denize karşı sinema keyfi yaşayacak" diye konuştu.

Uzun metrajlı film başvurularının 16 Eylül'e kadar devam edeceğine dikkat çeken Kumsal, "Parkın dekorasyon işlemleri 20 Eylül'den itibaren başlayacak. Festival programı 3 gün uzatıldı. Kısa filmler de uzun metrajlı filmlerle eşgüdüm içinde gösterilecek" dedi.
(Hürriyet)
330
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.