Magazin

Altın Portakal Oscar'a özendi!

Altın Portakal Oscar'a özendi!

Altın Portakal Film Festivali, yerli sanatçıların yanı sıra Elijah Wood, David Caradine, Kiera Chaplin gibi dünyaca ünlü oyuncu ve yönetmenlere de ev sahipliği yapacak.

TÜRSAK Vakfı'nın organize ettiği '42. Antalya Altın Portakal Film Festivali', bu yıl dünyaca ünlü starları ve yönetmenleri de ağırlayacak. Oscar törenleri atmosferinde gerçekleştirilmesi planlanan festivale katılması kesinleşen yıldızlar, yüzü Kill Bill serisiyle akıllarımıza kazınan David Caradine, Charlie Chaplin'in oyunculuk ve modellik yapan torunu Kiera Chaplin ile 'Yüzüklerin Efendisi' filminin başrol oyuncusu Elijah Wood.

Ödüllü yönetmenler geliyor
24 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek festivaldeki '1. Uluslararası Avrasya Film Festivali'nin jüri başkanlığı için de Faye Dunaway ile görüşülüyor. Hemen hemen tüm uluslararası festivallerden ödülle dönen yönetmen Güney Koreli Kim Ki-duk da Onur Ödülü almak için festivale gelecek. 'Karanlık Sırlar' adlı filmiyle büyük ilgi gören Güney Koreli yönetmen Kim je Woon ile İranlı ünlü yönetmen Niki Karimi de festivalde seyircilerle buluşacak.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 31.08.2005
430
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.