Magazin

Altı uyku stili altı karakter

Altı uyku stili altı karakter

Britanyalı uyku uzmanına göre hangi pozisyonda uyuduğumuz, kişiliğimizi ele veriyor.

Surrey Üniversitesi profesörlerinden Chris Idzikowski, altı uyuma pozisyonu ve bunların anlamlarını ortaya çıkardı. Büyük bir otel zinciri için araştırmayı yürüten Idzikowski, en popüler pozisyonun cenin pozisyonu olduğunu ve kadınların yüzde 51'inin bu şekilde yatmayı tercih ettiğini saptadı. Bu pozisyonda uyuyanlar, utangaç ve hisli insanlar. Asker pozisyonu denilen, sırtüstü halde kollar yanlarda açık uyuyanlar ise sessiz ve ağzı sıkı karakterler.

Yan yatar pozisyonda ayaklarını ve kollarını aşağı doğru uzatanlar, sosyal ve çevresiyle kolay iletişim kurabilen karakterler. Fakat avuçlar yukarıya doğru açıksa, kişi daha şüpheci bir karaktere sahip demek.

Sırt üstü uzanıp kol ve bacaklarını olabildiğince uzatanlar, iyi dinleyicilerden çıkıyor. Karakterler arasında en nadir görüleni, karnın üzerine yatıp, ellerini başın yanlarına koyanlar. Bu kişiler başkalarıyla birlikte olmayı seven, girgin insanlar.
(Radikal)
Yayın tarihi: 17.09.2003
500
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.