Magazin

Altı ayda 140 kilo verdi

Altı ayda 140 kilo verdi

Türkiye'nin en şişman erkeği unvanını taşıyan Mustafa Özaçar, 320 kilodan 180 kiloya indi.

Yaklaşık altı ay önce yatalak halde getirildiği Sağlık Bakanlığı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gördüğü iki aylık tedavinin ardından taburcu olan Özaçar, sağlık kontrolleri için yeniden hastaneye geldi.

5. Dahiliye Klinik Şefi Prof. Dr. Ziya Mocan, Özaçar'ın İstanbul'a sevk edildiğinde 320 kilogram ile Türkiye'nin en kilolu insanı olduğunu anımsattı. Yoğun bakımda kalp ve böbrek yetmezliği tedavileriyle toparlanan Özaçar kürüne başladı.

Prof. Dr. Mocan, "Evinde de bizim verdiğimiz zayıflama programını uygulamaya çalıştı. Bir miktar da başarılı oldu. Evinde geçirdiği süre içinde 8-10 kilogram kadar verdi. Şu anda 180 kilogram. Kendisi hastanemize ilk geldiğinden bu yana 140 kilogram vermiş durumda. Sıkı bir diyet programı uygulamadan, sağlıklı yiyeceklerle beslenerek ve hareket ederek kilo veriyor. Şimdi ayda 5-6 kilo vererek öncelikle 120-100 kilogram civarına inmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

Mustafa Özaçar da taburcu olduktan sonra Prof. Dr. Mocan'ın verdiği yiyecekleri yediğini anlatarak, "Hastaneden ayrıldığımdan beri ağzıma et koymadım, sebze, meyveyle beslendim, yürüyüş yaptım. Ormana, tarlaya gittim. Eti katiyen özlemedim. Hedefimiz öncelikle 100 kiloya kadar inmek" dedi. Sağlık kontrolleri birkaç gün daha sürecek olan Özaçar pazartesi günü hastaneden ayrılacak.
(Radikal)
Yayın tarihi: 05.08.2005
493
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.