Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Alternatif tedavi, bunamada çözüm olabilir mi?

Alternatif tedavi, bunamada çözüm olabilir mi?

Güzel koku ve parlak ışık tedavisinin, bunamada davranış sorunlarını giderebildiği saptandı.

Çoğu yaşlı insanda bunamanın, psikolojik rahatsızlıklar ve saldırganlık, depresyon, kuruntu, heyecan, amaçsız gezinme, uyku düzensizliği gibi davranış bozuklukları meydana getirebildiği belirtiliyor.

Bu hastalara verilen ilaçların yan etkilerinin bulunabildiğine değinen uzmanlar, denenen birçok alternatif tedavi içinde, güzel aromave parlak ışık tedavisinin etkili olduğunu tespit etti. Geçen yıl parlak ışık tedavisinin, kuruntu ve uyku düzensizliği açısından hastalarda olumlu etki sağladığı kaydedildi.

LİMON KOLONYASI BUNAMADA ALTERNATİF TEDAVİ
Limon kolonyası gibi limondan elde edilen kokunun ve lavanta yağının, davranış bozuklukları üzerinde etkili olabildiğini gözleyen uzmanlar, alternatif koku ve parlak ışık tedavisinin hastalarda herhangi bir yan etki meydana getirmediğini belirtti.

Limon kolonyası ve lavanta yağının koklanması veya deriye sürülmesi, hastanın rahatlamasına yetebiliyor. Araştırmayla ilgili rapor British Medical Journal adlı dergide yeraldı.
(AA)
481
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.