Magazin

Almanya'yı sevmek için tam 250 neden

Almanya'yı sevmek için tam 250 neden

Almanya, hazirandaki Dünya Kupası vesilesiyle ülkeyi ziyaret edeceklere 'aslında sevilebilir bir ulus' olduğunu bir kılavuz kitapla anlatmak için kolları sıvadı.

Langenscheidt Yayınevi'nin hazırladığı
'Almanya'nın En İyileri-Ülkemizi Sevmeniz İçin 250 Neden' adlı kitapta Almanya'nın neden 'sevilmeyi' hak ettiği anlatılıyor. İngilizce versiyonu da hazırlanan ve 527 sayfalık kitabın fiyatı 50 dolar.

Kitapta yer alan 250 neden arasında başı çekenler şunlar: Bavyera'daki ünlü bira festivali Oktoberfest, 13. yüzyıldan bu yana tam 1500 çeşidi 'keşfedilen' sosisler, Alsatian ve Dachshund cinsi köpekler, 'her derde deva' Aspirin'in icadı, Persil çamaşır deterjanı, Artur Fischer'in 1948 tarihli icadı olan ilk plastik dübel.

Almanya'yı sevdiren ünlü şahsiyetler listesinde ise Panzerlerin 'İmparator'u Franz Beckenbauer ile podyumun unutulmaz güzelleri Claudia Schiffer ve Heidi Klum gibi asri isimlere yer verilmeye çalışılmış.
(Radikal)
Yayın tarihi: 12.05.2006
366
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.