Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Almanya’da yılın nikâhı

Almanya’da yılın nikâhı

Maria-Necmettin Eliyeşil çiftinin kızları Melisa Eliyeşil (28), dünyaca ünlü kalem fabrikası Faber Castell’in sahibi Anton-Wolfgang Graf von Faber Castell’in büyük oğlu ve firmanın varisi Charles von Faber Castell (32) ile evleniyor.

Çift, 26 Mayıs Cumartesi günü Almanya’nın Bavyera eyaletindeki Stein kasabasında bulunan Martin Luther Kilisesi’nde yapılacak dini nikâh ile evlenecek. İzlemek isteyenler için tören, kilisenin yakınında bulunan belediye binasındaki salona kurulacak bir ekrandan da naklen yayınlanacak. Törenin ardından Faber-Castell ailesine ait tarihi sarayda düğün yapılacak.

Melisa Eliyeşil için nikâhtan bir gün önce kına gecesi düzenlenecek. Düğüne, aralarında Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın da bulunduğu 400 davetli katılacak. Melisa Eliyeşil ile Charles von Faber Castell’in resmi nikâhı, 30 Eylül 2011’de Stein kasabası nikâh dairesinde kıyılmıştı.

731
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.