Magazin

Almanya'da çılgın karnavallar dönemi

Almanya'da çılgın karnavallar dönemi

Almanya'da gelenekselleşen ve "5. mevsim" olarak adlandırılan karnaval dönemi start aldı. Festival mevsimi 25 şubat'a kadar sürecek.

Almanya'da karnavalların kalbi olarak bilinen Köln'de düzenlenen törende, Belediye Başkanı Fritz Schramma dönemin mana ve ehemmiyetini vurgulayan kısa bir konuşma yaparak, geleneksel olarak yerel saatle 11.11'de etkinlikleri başlattı.

Soğuğa aldıran yok
Düsseldorf kentinde de binlerce kişi havanın soğuk olmasına rağmen, süslü kıyafetlerle sokaklarda eğlenerek karnavalı karşıladı. Etkinlikler boyunca çeşitli kentlerde değişik komitelerde yer alan erkekler ve ponpon kızlar gösteriler yapacak.

İçki ve seks gırla!
Geleneksel olarak her yıl binlerce litre bira ve şarabın tüketildiği, seksin doyasıya yaşandığı karnaval dönemi, 23 Şubat 2004 tarihinde Rosenmontag (Pembe Pazartesi) adı verilen günde düzenlenecek büyük resmi geçitle doruk noktasına ulaşacak ve 25 Şubat'ta Aschermittwoch (Kül Çarşambası) ile sona erecek.
Yayın tarihi: 11.11.2003
411
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.