Magazin

Almanya güzeli Aslı Anna Frank rolünde

Almanya güzeli Aslı Anna Frank rolünde

Babası neo-Nazi komşuları tarafından öldürülen, 2005 Almanya güzeli Aslı Bayram, canlandırdığı Anne Frank rolüyle The Times gazetesine konu oldu

Babası, 12 yaşındayken neo-Nazi komşuları tarafından öldürülen, 2005 yılında Almanya güzeli seçilen Aslı Bayram, Anne Frank rolü ile de Alman tiyatro sahnelerinde büyük ilgi görüyor.
İngiliz The Times gazetesi, Aslı Bayram'ın başarılarına dikkat çekerken, Aslı'nın hayat hikâyesini Almanya'daki Türklerin yaşam biçimlerindeki değişimi göstermesi açısından değerlendirdi.

Gazete, Aslı'nın, Nazi işgali altındaki Amsterdam'da ailesiyle birlikte iki yıl boyunca bir ofisin tavan arasında saklanan ve bu sırada günlük tutan Anne Frank rolünü oynayarak bir tabuyu yıkacağını yazdı.

The Times güzellik yarışmasından sonra tiyatro okuluna giden ve çeşitli filmlerde rol alan Aslı'yla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

'Yara izi bile özel'
"Genç Müslüman kızı, sahnede genç Yahudi kızı rolünde Almanya'nın en inandırıcı ve usta oyuncularından biri. 12 yaşındayken uğradığı saldırıda oluşan yara izi bile onu özel kılmaya yetiyor"

Hukukçu ve karateciler
Üç kız kardeşi ile kendisinin hukuk okuduklarını belirten Aslı, bu sayede başlarına bir şey gelirse başkalarına bağımlı olmaktan kurtulabileceklerini düşündüklerini belirtti. Kız kardeşlerden birinin uluslararası düzeyde karate öğrendiğini, Aslı'nın da karatede mavi kuşağa sahip olduğu bildirildi.

Haberde Bayram ailesinin ikinci kuşak göçmenler olarak Alman okullarında okuyarak gettolarından çıkabildikleri kaydedildi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 02.05.2008
383
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.