Magazin

Almanlarınki başka Paskalya

Almanlarınki başka Paskalya

Almanya´da yapılan bir araştırma, yaşları 20 ila 29 arasında değişen Almanların yüzde 18´inin, bu yıl 18 Nisan´da başlayacak olan 4 günlük Paskalya tatilinin dini nedenini yanlış bildiklerini ortaya koydu.

Lisa adlı dergisi tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarına göre, Alman gençlerin yüzde 15´i, Paskalya´nın İsa peygamberin doğumu, yüzde 3´ü ise İsa peygamberin evliliği olduğuna inanıyor. Almanların yüzde 9´u ise Paskalya´nın dini nedenini bilmediklerini söyledi. Yaşları 20 ila 49 arasında değişen Almanların yüzde 82,2´sinin Paskalya tatilini aileleriyle birlikte geçirdikleri, bu kişilerin yüzde 20´sinin aynı zamanda kısa süreli tatile çıktıkları bildirildi.

Boyalı yumurta şart!
Almanların sadece yüzde 6´sı Paskalya tatilini tek başına geçiriyor. Paskalya tatilinde yapılan geleneksel boyalı yumurta arama oyununu Almanların yüzde 61,7´sinin her yıl düzenli şekilde gerçekleştirdiği, ayrıca Almanların yüzde 51´inin hediyeyi de gerekli gördüğü kaydedildi. Araştırmanın sonuçları, Alman halkının üçte birinin de Paskalya tatili sırasında mutlaka kiliseye gittiğini ortaya koydu. Hıristiyan aleminin en önemli dini tatili olan Paskalya, İsa peygamberin ölümünden sonra yeniden dirilişi olarak kutlanıyor.
(AA)
Yayın tarihi: 14.04.2003
568
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.