Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Alman ordusunda sevişmek serbest

Alman ordusunda sevişmek serbest

Alman Silahlı Kuvvetleri'nde subaylara ve askerlere, görevde olmadıkları sürelerde kışlalarda cinsel ilişkiye girme izin verildi.

Savunma Bakanlığı'nın bir sözcüsü yaptığı açıklamada, Genelkurmay Başkanı Wolfgang Schneiderhan tarafından yayımlanan genelgenin 12 Temmuz'da yürürlüğe girdiğini söyledi. Sözcü, genelgeyle yaklaşık 253 bin erkek ve 10 bin 600 askere, görevde olmadıkları sürelerde kışlalarda ilişki kurma izni verildiğini belirtti. Sözcü, genelgeyle eşcinseller ve farklı rütbelerdeki askerler arasında ilişkinin de serbest bırakıldığını bildirdi. Sözcü, görev sırasında flörtün halen yasak olduğunu da kaydetti.

Alman ordusundaki bu yenilikler, askerlerin cinsel ihtiyaçlarının giderilmesinin kendilerini görevlerinde daha başarılı kılacağı inancıyla ilk kez Sosyal Demokrat Partili (SPD) Silahlı Kuvvetler Sorumlusu Willfried Penner tarafından gündeme getirilmişti. Ordu yetkilileri, 4 yıldır ilgili konu üzerinde çalışma yapıyordu.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 17.08.2004
460
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.