Magazin

Allan Poe'nun esrarengiz hayranı

Allan Poe'nun esrarengiz hayranı

Amerikalı yazar Edgar Allan Poe`nun hayranı olduğu bildirilen esrarengiz kişi, 54 yıldır sürdürdüğü mezar ziyaretini bu yıl da ihmal etmedi.

Görgü tanıkları, yüzü koyu renk kukuletayla kapalı kişinin, sabah şafak sökmeden, dondurucu ayaza rağmen, yazarın Baltimore`daki mezarına geldiğini, elini mezarın üzerine koyarak eğildikten sonra 3 kırmızı gül ve yarısı içilmiş "Martel" marka konyak şişesini mezarınüzerine bırakarak ayrıldığını bildirdiler.

Korkunç ve esrarengiz romanlarıyla tanınan Edgar Allan Poe, 19 Ocak 1849`da 40 yaşında ölmüştü. Meçhul kişinin Poe`nun mezarını ziyareti ilk defa 1949`da fark edildi. Ancak olayı takip eden kişiler, ziyaretlerin hep aynı kişi tarafından yapılmadığını ve Poe hayranı kişinin 1998`de öldüğünü sandıklarını ifade ettiler. Ziyaretlerin ise aynı kişinin oğulları tarafından sürdürüldüğü tahmin ediliyor.

Poe`nun ölüm sebebi tam olarak bilinmezken, bazı araştırmacılar yazarın hummadan öldüğünü, bazıları alkol komasına girdiğini, diğerleri de kuduzdan yaşamını yitirdiğini öne sürüyor. Mezara bırakılan diğer 2 gülün, aynı mezarda yatan Poe`nun karısı ve kayınvalidesi için olduğu tahmin edilirken, yarım şişe konyağın sırrı henüz çözülemedi.
Yayın tarihi: 20.01.2003
389
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.