Magazin

Alkolik kedi tedavi altında

Alkolik kedi tedavi altında

Trixie, masadaki bira bardaklarına derin derin bakıyor, yürürken yalpalıyordu. Sahibi hasta olduğunu düşündü ancak yanılıyordu.

Almanya'da sütten çok, sahibinin içtiği biralarda gözü olan 'Trixie' adlı kedi, sonunda alkol tedavisi görmek üzere kliniğe yatırıldı.

Gizli gizli içiyordu
Alman Bild am Sonntag Gazetesi'nin haberine göre Alman Eileen Roberts, kedisinin son zamanlardaki garip davranışlarını farketti. Trixie, masadaki bira bardaklarına derin bakıyor, gizli gizli bira içiyor ve arada sırada da merdivenlerde yürürken yalpalıyordu. Boş bira şişelerini de yalayan sevimli kedi, sahibini bir hayli korkuttu.

Kediniz 'alkolik'
Roberts, aşırı kilo kaybeden ve uyku sorunu olan Trixie'nin ağır hasta olduğunu düşünüyordu. Ancak gerçeği onu veterinere götürdüğünde öğrendi. Veteriner Peter Munroe, minik kedinin hasta değil, alkolik olduğunu açıkladı.

İlk günü sorunsuz
Hayatında ilk defa bira seven bir kediyle karşılaştığını söyleyen veteriner, biranın artık Trixie'den uzak tutulması gerektiğini düşünüyor. Minik Trixie şimdi alkol tedavisi görüyor. Klinikte yatan sevimli kedi, ilk gününü sorunsuz geçirmiş.
Yayın tarihi: 10.11.2004
658
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.