Magazin

Alkol hayvanları holigan yapıyor

Alkol hayvanları holigan yapıyor

Alkol, hayvanları da holigana çeviriyor. Bunun bir örneği Hindistan'ın Assam Kenti'nde yaşandı. Köyde buldukları biraları içerek çılgına dönen sarhoş filler Assam'daki binaları yıktılar.

Ancak daha önce fillerin bu özelliği yararlı bir işte kullanıldı. Filler koklayarak ortaya çıkardıkları kaçak içki depolarını bulmada polise yardımcı oldular.

Bosna'da ise biraya alışan ve hep daha fazlasını içen ayılar köylülerin başına bela oldu. Ayıların saldırganlığından bıkan köylüler sonuçta alkolsüz bira ile bu soruna çare buldular.

Fakat her zaman alkolik hayvanların içki maceraları böyle mutlu sonlarla bitmiyor. Geçen sene California'da yol kenarındaki mayalı böğürtlenleri yiyen kuşlar da sarhoş olarak arabalara saldırmıştı. Mayalanmış nektarla sarhoş olan arılar ise evlerini bulamıyor, ağaçlara çarpıyor ya da yere çakılıyorlar. Sarhoş bir insanın davranışlarına benzer görüntüler sergileyen arılar alkolizmle mücadelede kullanılıyor. Alkole karşı yeni ilaçlar insanlara verilmeden önce arılarda deneniyor.

(Hürriyet)
Yayın tarihi: 27.12.2002
368
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.