Magazin

Alışverişte ilk 72 dakikanın önemi

Alışverişte ilk 72 dakikanın önemi

İngiltere'de 2 bin çifti mercek altına alan uzmanlar, çarpıcı sonuçlara ulaştı. Buna göre, birlikte alışverişe çıkan çiftler, süre 72 dakikayı geçmediği taktirde kavga etmiyor. 72 dakikadan sonraysa kan gövdeyi götürüyor.

İngiltere'de yapılan bir araştırmanın sonucunu açıklayan uzmanlar, ilk 72 dakikanın ardından kadınla erkeğin mutlaka kavgaya tutuşacaklarını savundular. Uzmanlar, "Bu sürenin sonunda çift mutlaka ayrılmalı ve alışverişi sürdüreceklerse bunu ayrı ayrı yapmalı. Ancak iş bittikten sonra buluşup evlerine birlikte dönmeli" tavsiyesinde bulunuyor.

Erkek süreyi yeterli, kadınsa az buluyor
Kavganın en büyük nedenini erkeğin harcanan süreyi yeterli bulması, kadının en az yarım saat daha gezmek istemesinin oluşturduğunu belirten uzmanlar, elde edilen verilerin 2 bin çiftin alışveriş alışkanlıkları üzerine yapılan anketle ortaya çıkarıldığını belirtiyorlar.

Vitrinin önünde zaman harcamaktan hoşlanıyorlar
Araştırmayı yürüten Dr. Tim Denison, araştırma sırasında kadınla erkeğin ayrı ayrı ve birlikte yaptıkları alışveriş arasındaki farkları gözettiklerini ve sinirlerin gerildiği anları ve farklılıkları böyle tespit ettiklerini kaydediyor.

Dr. Denison'a göre, erkekler genelde ne istediklerini bilerek bir an önce alışverişi tamamlamak istiyor, kadınlar ise daha fazla gezmeyi ve vitrinler önünde zaman harcamayı seviyor.
Yayın tarihi: 17.09.2003
436
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.