Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Alişan'a çete soruşturması

Alişan'a çete soruşturması

Şarkıcı Alişan hakkında "Toprak operasyonu" kapsamında tutuklanan Kürşat Yılmaz ile bağlantısı olduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

İddialara göre, program yapması için İzmir'de bir gece kulübüne çağrılan Alişan, verilen ücrette anlaşmazlık çıkınca kulübün sahibiyle tartıştı. Kulüp sahibi tarafından tehdit edildiğini öne süren Alişan, durumu Kürşat Yılmaz'a iletti.

'Dikkat edin'
İddiaya göre, Kürşat Yılmaz'ın adamları da İzmir'deki kulüp sahibi üzerinde baskı kurarak Alişan'ı korudu. Kürşat Yılmaz'ın devamlı Alişan'ı dinlediği ve adamlarına, "Dikkat edin, başına bir şey gelmesin" diye talimat verdiği de iddia edildi.

Villa pazarlığı
Ayrıca "Toprak operasyonu" dava dosyasında yer alan telefon konuşmalarına göre; şarkıcı Alişan, Antalya'da bir villa almak için sahipleriyle pazarlık etti.

Alişan, pazarlık sırasında Kürşat Yılmaz'ın adını verdi. 75 bin dolar indirim yaptıran şarkıcı Alişan, villayı 300 bin dolara aldı. Kürşat Yılmaz'ın kayınbiraderi Zekeriya Bacacı'yı arayan Alişan, 375 bin dolarlık villayı Kürşat Yılmaz'ın adını vererek 300 bin dolara aldığını anlattı.

Alişan'ın iddianamedeki görüşmesi:
Zekeriya: Güzel mi beğendiğin ev?
Alişan: Ya zaten abi de (Kürşat Yılmaz) aynı yerde beğenmiş. Abinin üst katı işte, ilk girişteki yer.
Zekeriya: Ha tripleks, abinin beğendiği yer.
Alişan: Ha ha o tripleks. Çok büyük bir ev değil, 200 metrekare ama oradaki evler çok pahalı, normalde 400 bin dolara alamazsın.
Zekeriya: Sana ne yazdılar?
Alişan: Onlar 375'e falan satıyorlardı, ben dedim, 'Abinin bana şeyi var, 300' dedim. 'Tamam' dedi.
(Milliyet)
518
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.