Magazin

'Algının kapıları' yeniden açılıyor

'Algının kapıları' yeniden açılıyor

The Doors'un hayatta olan üç üyesi Densmore, Manzarek ve Krieger, grubun 40. kuruluş yıldönümü için bir araya geliyor.

Son olarak mahkeme salonunda karşı karşıya gelen The Doors'un hayattaki üç üyesi John Densmore (davul), Ray Manzarek (keyboard) ile Robby Krieger (gitar), aralarında geçen sürtüşmeyi bir kenara bırakıp 2007'de grubun kuruluşunun 40'ıncı yıldönümü için kolları sıvadı. Densmore, Manzarek ve Krieger 40'ıncı yıl kutlamaları için 2007'yi beklemeyip bu ekim ayında 'Love/Death/Travel' adlı box set'i çıkaracak.

Sınırlı sayıda basılacak 'Love/Death/Travel'ı bir ay sonra iki diskten oluşan 'The Doors-Live in Boston' albümü takip edecek. 'Love/Death/Travel' adlı box set'te üç CD, canlı performans görüntülerinin yer aldığı bir DVD ile grubun 1967'de çekilmiş ama daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış fotoğrafları yer alıyor. 2007'de ise yönetmenliğini iki Oscar ödüllü Bill Guttentag'ın üstlendiği ve içinde daha önce gün yüzü görmemiş görüntülerin de yer alacağı bir The Doors belgeseli gösterime girecek.

Dava açmışlardı
Densmore, Manzarek ve Krieger'ın The Cult'ın solisti Ian Astbury ile The Doors of the 21st Century adı altında turneye çıkması üzerine The Doors'un isim hakkı için dava açmıştı. Dava sonucunda yeni grubun The Doors ismini kullanması yasaklanmış, turneden kazanılan paranın eski The Doors üyelerine teslim edilmesine karar verilmişti.
Yayın tarihi: 14.08.2005
354
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.