Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Aldatmada en dürüstü Brezilya

Aldatmada en dürüstü Brezilya

Evli çiftlerin kabusu olan "aldatılma korkusu"nu Brezilyalılar ciddiye almıyor. Öyle ki evli çiftlerin yüzde 75'i adatılacağından zaten emin.

Evlilikte dürüstlük araştırması sonuçlandı. Cinsel özgürlüğün en yaygın şekilde yaşandığı ülkeler arasında bulunan Brezilya'da evli çiftlerin aldatılmayı pek de ciddiye almadığı ortaya çıktı.

Bir araştırmaya katılan Brezilyalı karı kocaların yüzde 75'i, eşlerinin, evlilikleri sırasında kendisini aldatacağından emin olduğunu söyledi.

Evliliği seviyorlar ama...

Reader's Digest dergisinin Brezilya baskısında yer verilen "evlilikte dürüstlük" araştırmasının sonuçlarına göre, ankete katılan 1229 evli ve erkek, birbirlerini aldatmalarına rağmen, "İnsanın bir hayat arkadaşı olması evliliğin en büyük nimetidir" görüşünde birleşti.

Daha açık kalpliler

Araştırma, Brezilyalı evli çiftlerin birbirlerine karşı, örneğin Amerikalı ve İngilizlere oranla çok daha açık kalpli olduklarını da ortaya koydu. Buna göre evli erkeklerin yüzde 24'ü, evli kadınların ise sadece yüzde 18'i eşlerinden sır saklıyor.
497
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.