Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Aldatma bazı mesleklere serbest mi?

Aldatma bazı mesleklere serbest mi?

Bazı işler var ki, popülaritesi onları aldatmaya adeta zorluyor. Aldatmayla bazı mesleklerin bir ilişkisi var mı? Hangi meslektekiler aldatmaya daha eğilimli? Hangi meslekten olanların aldatması makul? İşte cevaplar...

Toplum içinde bazı insanlar eşlerini aldatınca büyük kıyametler koparken, bazıları aldatınca sanki bu, çok doğal bir şeymiş gibi, sanki ilişkiler hep böyle yürürmüş gibi kabul görüyor.

Tempo Dergisi'nin son sayısındaki habere göre, hatta aldatmanın bazı mesleklerin doğasında var olduğu kabul ediliyor. Örneğin, sanatçıların eşleri dışında yaşadıkları ilişki aldatmadan sayılmıyor...

Peki hangi meslekler aldatır?

Sadece meslek icabı abi..!

SANATÇILAR

Aldatma konusunda en tehlikeli grupta bulunuyorlar. Özellikle toplum tarafından benimsenen popüler bir sanatçıysa ve doğal olarak sevenleri varsa, en kritik durumda yer alıyor sanatçılar.

Çünkü sürekli istenen, beğenilen biri olmak insanları farklı tavır almaya itebiliyor.

DOKTORLAR

Doktorlar büyük kalabalıklar arasında çalışıyorlar. Hastaları ve hastalarının yakınları potansiyel aldatmada rol oynuyor, çünkü doktorlar onlara göre popüler ve saygın bir iş yapıyorlar.

PSİKİYATRLAR

Anlayışları, insan ilişkilerini yorumlamaları nedeniyle hastalarının ve onlarının yakınlarının ilgisini çekiyorlar.

GAZETECİLER

Sürekli olarak çok farklı insanlar ve farklı kültürlerle tanışan gazeteciler, gerek çalıştıkları ortamdaki ilişkiler, gerekse dışarıda tanışacakları ilişkiler anlamında aldatmaya adaylar.

SİYASİLER

Her ne kadar meslek itibarıyla ağır ve örnek alınacak insan görünümü çizmek zorunda olsalar bile, popüler olmaları ve çevrelerindeki insanları etkilemelir açısından bakıldığında, siyasiler de aldatmaya aday görünüyor.

KAPTANLAR

Uzun yol kaptanlarının eşlerini aldatmalarına ilişkin şarkılar, türküler bile var ve belki de aldatmalarını en rahat açıklayacak meslek onlarınki.

Çünkü sürekli ve aylarca eşlerinden uzak kalan kaptanlar duygusal boşluklarını dolduracak ilişkiler arıyorlar.

İŞADAMLARI

Aldatma açısından gerçekten de en riskli grubu oluşturuyorlar. Kültürlü ve zengin erkeklerin çekici olduğunu kabul eden kadınlar için birer sevgili adayı olarak duruyorlar.

Tamamen duygusal!

Evlilik danışmanı Psikiyatr Dr. Armağan Samancı, "Aldatma insanların meslekleriyle ilgili değil de daha çok eğitim düzeyi ve duygusal anlayışla alakalı" diyor.

Samancı'ya göre, bunlar birbirine paralel giden şeyler ve sanat çevresinden birinin devlet memuru gibi yaşamasını kimse bekleyemez.

Sosyal beklenti

Samancı, sosyal işler yapanların yaşamlarının çok muhafazakar olamayacağına, şok edici ilişkilerine ancak kişinin sosyal beklentisiyle yaşadıkları arasında büyük fark varsa yaşanabileceğine dikkat çekiyor.

Psikiyatr Samancı, şimdiye kadar çalıştığı çiftlerde gözlediklerini aktarırken, eğitimli ve birbirlerinin duygularına açık olan çiftlerde aldatmadan söz edilemeyeceğini gördüğüne dikkat çekiyor.

Popüler meslekler

Samancı'ya göre, popüler, zengin, kültürlü biriyseniz, bir sürü ve erkek için çekici hale gelirsiniz. Popüler mesleklerin ilişkiye girme ihtimali bu anlamda daha yüksek.

Moda olan bir elbiseye ya da renge talep daha fazladır. Popüler adamlar ve kadınlar, sosyal çevreleri geniş olduğundan toplantıda bir sürü hanımla ve beyle tanışıyor.

Ve yaşam, matematiksel olarak 2 artı 2 eşittir 4 demek değildir. Bir başka kadınla olmak eşini sevmiyor anlamına gelmez.

Bu çerçeveden bakıldığında, ilişkisinde mutsuzluk yaşayıp, evlilik dışı ilişkiye kayanlarda, iki ilişki bir ilişki ediyor. Diğer ilişkisinde, kendi ilişkisinde eksik kalanları tamamlıyor kişi. Yine de mesele dönüq dolaşıp popüler mesleklere geliyor. Popüler meslekte olanların riski, aldatma açısından çok fazla.
616
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.