Magazin

Alamancı Tarkan çocukluk günlerine döndü

Alamancı Tarkan çocukluk günlerine döndü

Bir televizyon programının çekimleri için Almanya'ya giden Tarkan, çocukluk günlerinden rol almak istediği ilk sinema filmine kadar birçok konuda özel açıklamalarda bulundu.

Mesut Zeyrek / Hürriyet

Almanya yıllarını anlatırken hüzünlenen ünlü sanatçı, doğup büyüdüğü kasabadaki günlerini yeniden yaşadı. Hatta maruz kaldığı ırkçı tacizleri hatırladı: "Okullarda Almanlar bize hor gözle baktılar. İcabında "Türken Raus" (Defolun Türkler) dediler."

Türkiye'nin pop starı Tarkan'ın konuğuyuz. Gelsenkirchen'de kaldığı lüks otelin 11. katındaki odasında sıcak bir sohbete koyuluyoruz. Odanın penceresinden Schalke'nin ünlü Veltins Arena Stadı görülüyor. Gelsenkirchen de ayaklar altında. O ünlü, kıpır kıpır çocuk lobide kalmış, karşımızda ağırbaşlı biri duruyor. Tarkan aslında bir 'gurbetçi çocuğu', yani 'Alamancı'...

Almanya'da doğmuş, ortaokul yıllarında Türkiye'ye dönmüş. Döndükten sonra da kendisini bile hayrete düşürecek ölçüde ünlü olmuş. Sohbetimiz de hep "Almanya", "Alamancılık", "Geri dönüş hikáyesi" ekseninde dönüyor. Biz soruyoruz, 'Alamancı' Tarkan yanıtlıyor:
Yayın tarihi: 16.10.2006
1359
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.