Magazin

Akıllardan silinmeyen düğünler...

Akıllardan silinmeyen düğünler...

Ünlü yıldızlar, politikacılar, prensler, prensesler ve medyanın takip ettiği isimler, milyonların dikkatle izlediği düğünlerle hayatını birleştirdi.

Unutulmaz anlardan kareler sağda

NBC'nin İnternet sitesi, ünlülerin hayatını birleştirdiği yüzyılın düğünlerini anlattı. İşte, milyonların dikkatle takip ettiği asrın düğünleri:

Jacqueline Kennedy-Aristotle Onassis: John F. Kennedy'nin öldürülmesinden 5 yıl sonra dul eşi Jaqueline, Yunanlı armatör Aristotle Onassis ile yaşamını birleştirdi. Düğün, damadın özel adası Skorpios'ta yapıldı. Tören sade olsa da milyonlar merakla bekliyordu. Küçük botlar kiralayan gazeteciler, çifti Onassis'in yatında verilen partiye geçişinde birkaç kare görüntülemek için adeta birbirini ezdi. Onassis 1975'te öldü, Jackie ise 1994'te hayata gözlerini yumana değin kitap editörü olarak çalıştı.

Priscilla-Elvis Presley:
Elvis Presley, 1 Mayıs 1967'de 21 yaşındaki Priscilla Beaulieu ile evlendi. Çift, Las Vegas´taki Aladdin Hotel'de evlendi. Menüde kızarmış tavuk, domuz rostosu ve muz vardı. 9 ay sonra Lisa Marie doğdu. Elvis, kızı henüz 9 yaşındayken hayata gözlerimi yumdu.

Halkın sevgili prensesiydi
Lady Diana-Prens Charles:
Herşey bir peri masalı gibi başladı. 750 milyon insan ekranları başında yüzyılın düğününü izledi. 20 yaşındaki Lady Diana Spencer ile İngiliz Kraliyet Sarayı'nın prensi Charles, 29 Temmuz 1981'de evlendi. Düğünden 1 yıl sonra Prens Harry, 2 yıl sonra da William dünyaya geldi. Çift 1993 yılında ayrı yaşamaya başladı ve 1996´da resmen boşandı. Halkın sevgili prensesi Diana´nın öyküsü bir trafik kazasıyla son buldu ve milyonları gözyaşına boğdu.

Marilyn Monroe-Joe DiMaggio:
Beyzbol devi Joltin' Joe DiMaggio ile Marilyn Monroe ilk görüşte aşık oldu. 14 Ocak 1954'te bu aşk evlilikle sonuçlandı. San Francisco City Hall'deki sade törende binanın önünde hayranları ve basın ordusu bekliyordu. Aynı yılın Ekim ayında Monroe boşanma davası açtı. Çift, Monroe oyun yazarı Arthur Miller ile evlenene kadar defalarca ayrılıp barıştı. Sonraki yıllarda yeniden evlenmeye karar verdiler. Ancak güzel sarışın bir otel odasında ölü olarak bulundu. Monroe'nun vedasının ardından DiMaggio, haftada 3 kez mezarına kırmızı güller bıraktı, hiç evlenmedi ve 1999´da ölene kadar hep Marilyn'i sevdi.

Evlenseler de unutmadılar
Richard Burton-Liz Taylor:
Onlarınki dünyanın en ünlü aşk hikayelerindendi. 1963 yılında 'Cleopatra' filminin setinde tanışan Liz Taylor ile Richard Burton, o sırada başkalarıyla evliydi. Çift, 1964'te Montreal'de evlendi. Bu, Taylor'ın beşinci evliliğiydi. Evlilik, 10 ay sonra boşanmayla sona erdi. Çift, 1.5 yıl sonra bu kez Afrika'da evlendi. Bu evlilik biraz daha uzun sürdüyse de 1975'te yine boşanmayla son buldu. Burton, 1984'te ölene kadar 2 kez daha evlendi. Liz ise tam 8 evlilik yaptı. Ama ikisi de birbirini hiç unutamadı...

Grace Kelly-Prens Rainier:
Amerikalı yıldız Grace Kelly, beyazperdede Cary Grant, Gary Cooper gibi ünlülerle aşk yaşadı, sonunda da 'beyaz atlı prensi' ile tanıştı. Cannes Film Festivali'nde tanışan Kelly ile Prens Rainier, 1 yıl sonra 1956'da evlendi. 12 karatlık bir elmas yüzükle evlenme teklif eden Rainier, prensesi için önce 18 Nisan'da sade bir evlenme töreni, 1 gün sonra da kilise düğünü ile gala seremonisi düzenledi. Evlilikleri, tüm dünya basınında 'asrın düğünü' olarak anıldı. Grace Kelly oyunculuğu bıraktı ve 3 çocuk sahibi oldular. Peri masalı, Kelly'nin 52 yaşındayken geçirdiği trafik kazasıyla son buldu. Rainier eşinin ölümünden sonra bir daha evlenmedi ve geçen yıl hayata veda ettikten sonra eşinin yanına gömüldü.

Popüler düğünler
Britney Spears-Kevin Federline:
Pop müziğin haşarı prensesi çocukluk arkadaşı Jason Aleksander ile yaptığı 55 saatlik 'mini evlilikten' sonra gönlünü dansçı Kevin Federline'a kaptırdı. 18 Eylül 2004'te evlenen çift, beklentilerin aksine boşanmadı ve çocuk sahibi oldu. Çift, şu günlerde yeni bebeğini bekliyor.

Carolyn Bessette-John F. Kennedy J.R:
Kennedy ailesinin trajedisine tanıklık ederek büyüyen John F. Kennedy J.R, mutluluğu genç halkla ilişkiler görevlisi Carolyn Bessette'te buldu. Çift, 21 Eylül 1996'da evlendi. Çiftin 40 yakın arkadaşının katıldığı sade törende genç Kennedy, babasının saatini taktı. 16 Temmuz 1999'da çift, Kennedy'nin kullandığı uçakla Carolyn'in kızkardeşinin Martha's Vineyard'daki düğününe giderken Atlantik Okyanusu´nun derin sularına gömüldü.
Yayın tarihi: 27.07.2006
446
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.