Magazin

Akdenizli maçolar tarihe karışıyor

Akdenizli maçolar tarihe karışıyor

İspanya'da yapılan araştırma, Akdeniz'in maço erkek tipinin soyunun tükenmekte olduğunu ortaya koydu. Eskiden sadece kendilerini düşünen erkekler artık 'birlikte karar veriyor'.

İspanya'da cinsellik üzerine yapılan bir araştırma, Akdeniz'in maço erkeğinin soyunun tükenmekte olduğunu ortaya koydu.

İspanyol Seksoloji Dernekleri Federasyonu tarafından ülkede yapılan bu yöndeki en kapsamlı araştırmaya göre, daha önce kadının fikirlerini düşünmeden gelişigüzel seks yapmak isteyen İspanyol erkeklerinin yerini, 10'da 8'i nerede ve ne zaman ilişki kuracaklarına birlikte karar veren çiftler aldı.

Kadını düşünüyorlar
Araştırmada, İspanyolların yüzde 93'ünün ortalama 15 dakika boyunca ön sevişme yaptıkları ortaya çıkarken, yarısından fazlasının seks yaşamlarından tatmin olduğu, üçte birinin de fazlasıyla tatmin olduğu anlaşıldı. Federasyonun başkanı Francisco Cabello, "Bu, İspanyol maço erkeği neslinin sonuna yaklaşıldığı anlamına geliyor" açıklamasında bulundu.

Dengeli birliktelik
İspanya'da, diktatör Franco'nun ardından erkek egemen bir cinsellik hâkim olmuştu. Bununla birlikte yeni araştırma, iki çizgi arasında denge noktasına yaklaşıldığını gösteriyor. Federasyonun araştırmasında ayrıca, İspanya'da çiftlerin yüzde 77'sinin, cinsel birleşmenin yerini ve zamanını birlikte tayin ettikleri; yüzde 65'inin gece, yüzde 10'unun sabah, yüzde 5'inin gün ortasında, yüzde 16'sının ise öğleden sonra sevişmeyi tercih ettikleri ortaya çıktı.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 06.07.2003
466
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.