Magazin

Ajda'yı unutamam

Ajda'yı unutamam

Enrico Macias: Artık yaşlandım ve açık açık her şeyi anlatıyorum. Ajda'yla aramızda gerçek bir aşk hikayesi yaşanmıştı.

Neredeyse 40 yıldır şarkılarıyla Türk müzikseverlerinin gönlünde taht kuran ünlü sanatçı Enrico Macias, hayatındaki en önemli kadınlardan birinin Ajda Pekkan olduğunu söyledi. Macias, 'Artık yaşlandım ve açık açık her şeyi anlatıyorum. Ajda'yla aramızda gerçek bir aşk hikayesi yaşanmıştı' diye konuştu.

22. Ankara Müzik Festivali'nde sahne almak için geldiği Ankara'da, 1976'da Paris'teki ünlü Olympia müzikholünde birlikte sahne aldığı Ajda Pekkan'la ilgili samimi açıklamalarda bulunan şarkıcı, 'Ajda benim için sadece Türk kadınını değil, bir yeteneği, Akdeniz'i ve Türk müziğini ifade eder' diye konuştu.

'Ajda'nın güzelliğinden, çekiciliğinden, müziğinden ve zarafetinden çok etkilenmiştim' diyen ünlü sanatçı, 'Şimdi ise kocaman bir arkadaşlığı paylaşıyoruz' dedi.

GS için söyleyecek
'Arkadaşımın Aşkısın', 'Koy Koy Koy', 'Son Verdim Kalbimin İşine' gibi sayısız şarkısı Türkçe olarak aranje edilen ve 1960'lardan beri yolu birçok kez Türkiye'ye düşen ünlü sanatçı, 'Türkiye'yi çok seviyorum. Eğer Fransa'da Türkiye'nin AB üyeliği için bir referandum yapılırsa oyum 'Evet' olacaktır' dedi.

Ankara'ya geldiği günün akşamında otelde Milan-PSV maçını izleyen Macias, 'Ben, artık Türk futbolunu iyi takip ediyorum. Eğer Galatasaray 100. yılda şampiyon olursa gelip şarkı söyleyeceğim' diye gazetecilere söz verdi.

Köklerim Osmanlı'da
Bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğu toprağı olan Cezayir'de doğan Enrico Macias, 'Osmanlı terbiyesiyle büyüdüm ve çocuklarımı da o terbiye ile büyüttüm' dedi ve şunları söyledi: 'Şarkı söylemek için Fransa'dan ilk ayrıldığımda Türkiye'ye geldim. Kaderin bir cilvesi! Yine kaderin eseri, sahneye ilk olarak bir Türk sanatçısı olan Dario Moreno'nun programında çıktım. 43 yıldır Türkiye'de tanınıyorum.'
(Hürriyet / Kelebek)
Yayın tarihi: 29.04.2005
394
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.