Magazin

'Ahirette evlenecekler'

'Ahirette evlenecekler'

Tiyatro ve sinemamızın ikinci kuşak “Naşit”leri Adile Naşit ile Selim Naşit, Beşiktaş Belediyesi’nin Akatlar Kültür Merkezi’nde düzenlediği 'Ustalara Saygı' gecesinde anıldı. Geceye Güner Özkul’un sözleri damga vurdu.

Güncellenme tarihi:

Selim Naşit ve Adile Naşit, önceki akşam düzenlenen “ustalara saygı” gecesinde anıldı. Törende ilk söz alan Halit Kıvanç oldu. Kıvanç’ın “Her ikisi de yaptıkları işlerle Türk sinema ve tiyatro tarihine isimlerini altın harflerle yazdırmayı başardılar” sözlerinden sonra kürsüye Münir Özkul’un kızı Güner Özkul çıktı.

Bu rol onlara yakıştı
Özkul, babası ile Adile Naşit’in başrolleri paylaştıkları filmlerden söz açarak şöyle dedi: “Babam ve Adile abla, benim nezdimde hep karı koca gibiydi... Beyazperdeye yansıyan bu rol ikisine de öylesine yakışmıştı ki, artık kendilerini ben bile başka şekilde düşünemiyordum. Bu rol bu dünyada gerçek olmadı ama diğer âlemde gerçek olacağına inanıyorum. Adile abla ve Selim abiyi saygıyla anıyorum.”

Anılar güldürdü

Güner Özkul’un bu sözlerle damgasını vurduğu gecede konuşan bir başka ünlü isim de Erol Evgin’di. Evgin’in esprileri salonda bulunanları kahkahaya boğdu: “Müzikallerde yaka mikrofonu kullanmaya yeni başlamışız. Mikrofonları kulise girince kapatıyoruz. O gün Adoş keyifsiz. ‘Hayırdır Adoş neyin var’ dedim. ‘Sorma hemoroidim tuttu’ dedi. Kuliste hemoroit muhabbeti aldı başını gidiyor. Sahne müdürü koşarak gelip, ‘Millet sizin poponuzu dinliyor’ dedi. Mikrofonları açık unutmuşuz. Bir de hiç unutmam, 12 Eylül dönemiydi; sokağa çıkma yasağı vardı. Egemen Bostancı ile oturduk kara kara düşünüyoruz. Adile Naşit, dekolte kıyafetlerini giymiş Bo Derek taklidi yaparak geldi. Sıkıntılarımızı alıp götürdü"

(Hürriyet)

Yayın tarihi: 12.12.2012
615
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.