Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Agushi 'sektirmede' sınır tanımıyor

Agushi 'sektirmede' sınır tanımıyor

Dünya top sektirme rekortmeni Kosovalı Agim Agushi, seyir halindeki araç içinde 7 kilometre top sektirerek yeni bir rekor kırdı.

Kosova'nın başkenti Priştine'den uçakla Antalya'ya, Antalya'dan dakarayolu ile Alanya'ya gelen Agim Agushi, bu kez tatil için değil rekor kırmak için geldiğini söyledi. Rekor denemesi, 4. Noter Ahmet Yılmaz tarafından takip edildi.

İlki başarısız
İskele meydanında başlayan rekor denemesi için üstü açık bir araca binen Agim Agushi'nin ilk denemesi başarısızlıkla sonuçlandı. 4 Noter Ahmet Yılmaz'ın içinde bulunduğu araç tekrar başlangıç noktasına gelerek ikinci kez hareket etti.

Rekoru kırdı
İskele Meydanı'nda üstü açık bir aracın içinde başında top sektiren Agim Agushi, meraklı bakışlar arasında rekor denemesini başarı ile tamamladı. Rekor denemesi Noter tarafından onaylanırken, Agim Agushi yerli ve yabancı turistlerin alkışları arasında top sektirmeye son verdi.

Agushi'nin rekor denemesini Priştine Televizyonu TV 21 kameramanı ve muhabiri de takip etti.
746
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.