Magazin

Ağlatan diyalog

Ağlatan diyalog

Osman Yağmurdereli'nin vefatının ardından genç oyuncu Betül Şahin'in gazeteye verdiği "Canımı kaybettim, seni hiç unutmayacağım , Betül.." şeklindeki ilanın tartışma konusu olmasından sonra Yağmurdereli'nin eşi Esin Hanım sessizliğini bozdu.

Vatan Gazetesi'ne röportaj veren Esin Yağmurdereli o ilanı gördüğünde neler hissettiğini ve eşinin son günlerini anlattı. Esin Hanım, son günlerde Osman Yağmurdereli'ye "Sen iyileş de ayağa kalk, çapkınlık yap" dediğinde eşinin kendisine "Bunu bana şimdi mi söylüyorsun hanım. Hiçbir şey yapamadan gidiyorum" diye cevap verdiğini söyledi.

İLANI KENDİ REKLAMI İÇİN KULLANDI
Şahin'in bu ilanı reklam amaçlı verdiğini söyleyen Esin Yağmurdereli, "Gülben Ergen de benzer bir ilan verdi. Hatta tüm sanatçılar ilan vermeli diye düşündüm. Ama bu o ilanı tepkilere bakıp ben bunu nasıl kullanabilirim diye düşünüp vermiş galiba. 10 senelik böyle bir ilişkisi olsaydı böyle bir şey asla yapmazdı. Seven insan sevdiği insanı üzmez."

Şahin ile Osman Yağmurdereli'nin arasında 10 yıldan fazla süredir devam eden bir ilişki olduğu sorusuna ise Esin Yağmurdereli şu yanıtı verdi: "Ben aptal değilim hissederim. Devlete 30 sene hizmet ettim. İnsanları tanımasam o hizmeti 30 sene başarıyla sürdüremezdim. Bu söylentiler, reklam amaçlı. Bunları çıkaranları biliyorum. Neden çıkardıklarını da biliyorum. İçlerindeki vicdan azaplarını rahatlatmak istiyorlar."

Yağmurdereli, eşinin Betül Şahin'e evlerve cipler aldığı iddialarının doğru olmadığını söyleyerek "Osman'ın son zamanlarında o kadar parası da yoktu, yalan söylüyorlar. O kadının karşıda Doğulu, oto galerisi olan bir sevgilisi var, Londra'da da var. Hatta birisi daha var ama o da evli ve çocuklu. Bu yüzden isim veremiyorum. Ben kocamın maddi durumunu çok iyi biliyorum. Şirketin bütün hesapları bendeydi. Nereden para geliyorsa direk oraya geliyor, sanatçıların hesabına yatıyordu" diye konuştu.

Eşinin günde 10 ya da 20 kez kendisini aradığını söyleyen Esin Yağmurdereli "Osman hep. 'karıcığım biz seninle siyam ikiziyiz' derdi. Artist arkadaşlardan biri anlattı, "Esin abla biz sizin evliliğinize imrendik böyle evlilik yapmak istiyoruz" derdi. Osman bana "Sebebi saadetim" derdi. Karadeniz erkeğiydi, benden çekinirdi. Çok da kıskanırdı. "Yakan niye açık oran niye açık" derdi. Şu anda beni üzerimdeki bu kıyafetle görse kızardı. Böyle kıyafeti o hiç sevmez. Üzerimde ceket olmasını ister. Ama çok bunaldım. Mezarından yeni geldim."

Esin Yağmurdereli, eşinin son günlerini ise şu sözlerle anlattı:

"Osman bana sadece 2 gününün kaldığını söyledi. Sürekli saati sorup ellerimi tutuyordu. Hastanede yataklarımız yan yanaydı. Ama ben yastığım düşmesin diye duvara yaslamıştım. "Hayır karıcığım yastığını buraya koy, senin yüzünü seyretmek istiyorum" diyordu. Elimi tutuyor, yüzümü seviyordu. Son günleri olduğunu biliyordu, böyle bir kaçamağı olsaydı kesinlikle itiraf ederdi. Hatta ben ona son günlerinde "Osman çok zayıfladın. Böyle daha da yakışıklı oldun. Kızlar seni görünce dayanamaz. İyileş ayağa kalk, çapkınlık yap" dedim. O da bana "Bunu bana zamanında müsaade etseydin de yapsaydım. Bak gözlerim açık gidecek. Hiçbir şey yapamadan gidiyorum" dedi.
Yayın tarihi: 07.08.2008
443
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.